ПоддержатьУкраїнська

Справи Майдану: Завершено розслідування стосовно двох колишніх «беркутівців», ще одному ексміліціонерові повідомлено про підозру

StopCor
StopCor

StopCor

Справи Майдану: Завершено розслідування стосовно двох колишніх «беркутівців», ще одному ексміліціонерові повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно двох колишніх міліціонерів полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві.

Їм інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством, а також службове підроблення (ч. 1 ст. 28, ст. 340, ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України).

Окрім того, 23 червня 2020 року повідомлено про підозру ще одному колишньому міліціонеру «Беркуту» у вчиненні аналогічних кримінальних правопорушень.

За даними слідства, 30 листопада 2013 року колишні правоохоронці, перевищуючи службові повноваження, здійснили адміністративне затримання учасників мирного зібрання на Майдані Незалежності. Під час затримання міліціонери «Беркуту» застосували до потерпілих насильницькі дії, чим незаконно перешкодили проведенню зборів. У подальшому вони також склали рапорти про затримання, до яких внесли завідомо неправдиві відомості.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости