ПоддержатьУкраїнська

Сприяння в ухиленні від сплати 2 млрд грн податків – завершено досудове розслідування щодо експосадовця Міндоходів

StopCor
StopCor

StopCor

Сприяння в ухиленні від сплати 2 млрд грн податків – завершено досудове розслідування щодо експосадовця Міндоходів

Офісом Генерального прокурора завершено досудове розслідування стосовно начальника одного з управлінь Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України за складання завідомо неправдивих офіційних документів, вчинене у складі злочинної організації, з метою умисного ухилення від сплати податків та зборів (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України). Наразі стороні захисту надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

За даними слідства, високопосадовець, перебуваючи з 2012 по 2014 роки на посадах слідчого та начальника відділу слідчого управління фінрозслідувань Головного управління Міндоходів у м. Києві, вилучав у митних органів первинну документацію щодо ввозу на митну територію України нафтопродуктів підприємствами, підконтрольними учасникам злочинної організації українського бізнесмена-втікача. При цьому він не мав відношення до розслідувань щодо цих підприємств. Таким чином посадовець сприяв суб’єктам господарювання в умисному ухиленні від сплати податків та зборів, внаслідок чого до держбюджету не надійшло понад 2 млрд грн.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости