ПоддержатьУкраїнська

Стоп фейк! Щодо інформаційної атаки на програму "Стоп корупції"

StopCor
StopCor

StopCor

Стоп фейк! Щодо інформаційної атаки на програму 'Стоп корупції'

Шановні глядачі, підписники та колеги!

Маємо повідомити вас про деякі зміни у форматі щотижневої програми «Стоп корупції» та водночас відповісти на інформаційну атаку, розгорнуту проти нашої команди у соціальних мережах.

Перш за все маємо зазначити, що від самого початку створення проекту ми окреслили для себе, що нашим завданням буде боротьба з проявами корупції, сприяння у притягненні до встановленої законом відповідальності державних посадовців, правоохоронців, які своїми діями або бездіяльністю порушують вимоги законодавства України (і не тільки антикорупційного), допомога у захисті законних прав та інтересів громадян, створення соціальних ліфтів та сприяння розвитку демократії й плюралізму думок у суспільстві. Саме тому частину ефірного часу програми «Стоп корупції» завжди було відведено під відповідні проекти правозахисної журналістики.

Нагадаємо, правозахисна журналістика (англійський відповідник цього поняття Advocacy Journalism) – це порівняно молодий жанр журналістики, попри те, що він досить активно використовується як у світі, так і в Україні – наприклад, Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка зараз активно впроваджує курс правозахисної журналістики у свої навчальні програми. Дозволимо собі навести відповідну цитату зі статті співробітників Інституту: «Журналіст тут не є стороннім спостерігачем, як у традиційних медіа, а бере активну участь у зміні ситуації чи розв’язанні конфлікту, висловлює власну позицію, намагається захистити тих, до кого байдужі держава й суспільство».

Отже, цей жанр журналістики, на нашу думку, як жоден інший дозволяє створювати ті самі соціальні ліфти та дає змогу донести до суспільства будь-яку точку зору, включаючи дискусійну, що загалом сприяє суспільному діалогу.

Процес створення подібних медійних матеріалів громадськими та регіональними активістами зображений у Регламенті, який можна знайти на сайті «СтопКор» за посиланням.

Протягом 2018 року громадські активісти ГО «Стоп корупції» за підтримки Посольства США пройшли курс тренінгів з професіоналізації громадянської журналістики. Тож маємо із задоволенням відзначити, що кількість матеріалів від громадських журналістів значно зросла.

Проте це, на жаль, створило певні непорозуміння – і ми визнаємо свою відповідальність у тому, що не створили належних маркерів, щоб відокремити традиційні журналістські розслідування від матеріалів правозахисної журналістики. Саме про це йшлося у нашій розмові з керівництвом глобальної мережі розслідувальної журналістики GIJN у листопаді 2018 року.

На виконання взятих на себе зобов’язань по відокремленню матеріалів правозахисної журналістики від традиційних журналістських розслідувань ми вже виконали ряд певних дій:

- для мережі громадських активістів зареєстровано – одними з перших в Україні! – офіційний домен у зоні .NGO. Пройдено верифікацію у світовій мережі OnGood, наразі у розробці власний сайт громадської організації, який протягом місяця буде доступний за посиланням http://stopcor.ngo

Стоп фейк! Щодо інформаційної атаки на програму ''Стоп корупції''

- з минулого тижня відбулось також відокремлення сюжетів, створених у рамках програми правозахисної журналістики, зокрема візуально. Наразі вони будуть виходити із власною заставкою.

https://youtu.be/_pPRDZr626c

Також маємо зазначити щодо членства у GIJN. Так, наразі його тимчасово зупинено – через сувору процедуру верифікації громадських організацій для отримання домену у зоні .NGO ми не змогли вчасно виконати усі зобов’язання по розділенню журналістських напрямків у наших матеріалах, що не відповідає певним критеріям організації.

Проте, як зазначив секретар комітету з питань членства Ради директорів Глобальної мережі журналістських розслідувань Брюс Шапіро в офіційному повідомленні: «У випадку, якщо Стоп Корупції повторно подасть заявку на членство з огляду на майбутній розвиток, Рада розгляне цю заяву без будь-яких упереджень» / «Should Stop Corruption choose to re-apply for membership at a future point in its development, the Board would consider that application with an open mind».

Тому звертаємось до глядачів, підписників та колег не розповсюджувати відверто перекручену інформацію, яку поширюють у мережі з явно фейкових облікових записів на кшталт цього:

Стоп фейк! Щодо інформаційної атаки на програму ''Стоп корупції''

Окремо хочемо звернутись до колег з «Детектор Медіа», що неодноразово глузували з журналістів, які ніби-то не дочекавшись відповідей на запити до «іншої сторони» оприлюднюють матеріали власних розслідувань. Ми дещо запізно отримали ваш запит, надісланий на корпоративну електронну пошту з особистої скриньки Олександра Курбатова з порушенням норм листування. Тому відповідь юридичний відділ направив на електронну пошту Олександра Курбатова сьогодні зранку, але згідно з термінами розгляду. Тож просимо вас оприлюднити нашу точку зору, без якої матеріал, оприлюднений на вашому ресурсі, виглядає дещо однобоким, що, зокрема, порушує норми незаангажованої журналістики.

Другие новости

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

В полицию Киева поступило сообщение о том, что в квартире на одной из улиц Соломенского района обнаружено тело мужчины с колото-резаными ранами живота и ноги