ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався про небезпечні викиди з Дарницької ТЕЦ у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався про небезпечні викиди з Дарницької ТЕЦ у Києві

ТЕЦ Дарницького району у результаті своєї роботи забруднює повітря поблизу із житловими будинками небезпечними викидами. На обладнанні теплоелектроцентралі не встановлені спеціальні очисні фільтри. Про це активістів «Стоп корупції» повідомили жителі Дарницького району. Представники проекту провели акцію протесту під ТЕЦ з вимогою припинити отруювати жителів масиву.

Додамо, що раніше у ході журналістського розслідування «СтопКор» з’ясував, що кожні дві години через від забруднення навколишнього середовища помирає три людини.

«Найгірше на екологічну ситуацію в країні впливають шкідливі викиди з фабрик та заводів.

В Україні визначено 100 підприємств-забруднювачів, найбільших, які працюють в різних секторах економіки, але вони забруднюють атмосферне повітря, водний ресурс або накопичують відходи», – ідеться у розслідуванні «СтопКору».

«Небезпечно і шкідливо жити у столиці біля теплоелектроцентралі № 6, що на Троєщині. Ця ТЕЦ забезпечує теплом 5 районів столиці. Станція працює на мазуті, продукти згоряння якого шкідливо впливають на імунітет і органи дихання.

ТЕЦ № 5 у Голосіївському районі також викидає в атмосферу продукти горіння мазуту. Крім того, тут досі немає системи утилізації попелу і шлакової суміші, які викидають просто в повітря.

В Дарницькому районі міста Києва отруюють людям життя цілих два шкідливих підприємства: Бортницька станція аерації та сміттєспалювальний завод «Енергія». Та найнебезпечнішим об'єктом  залишається непрацюючий завод «Радикал»,  який часто називають бомбою сповільненої дії або другим Чорнобилем. Завод закрили 22 роки тому, але ці майже чотири гектари землі навколо – смертельна небезпека», – зазначають журналісти.

Доповнює перелік небезпечних об’єктів району завод з виготовлення фанерних плит «Фанплит».

«ГО «Стоп Корупції» замовила спеціальну позапланову перевірку в головному управлінні Держпродспоживслужби в зоні впливу та в зоні житлової забудови. На момент, коли підприємство «ФанПлит» не працювало. І вже за тиждень ми отримали результати.

При непрацюючому підприємстві були перевищення тільки по діоксиду азоту. Ні по формальдегіду, ні по інших речовинах, ні по пилах перевищень не було. Максимально допустима норма концентрації формальдегіду в повітрі складає 0,035 мг/m3. На момент, коли підприємство «ФанПлит» працює, викиди формальдегіду стають інтенсивнішими – 0, 105 мг/m3. А  це порушення норми більш ніж у півтора раза», – повідомили про результати перевірки у «СтопКорі».

https://youtu.be/XM2ONRz-Ufg

Другие новости