Активісти «Стоп корупції» дізнались, які новації чекають на українських перевізників та виробників транспорту з ухваленням законопроекту № 7386. Документом планують внести зміни в роботу підприємців у відповідності з вимогами ЄС. Подробиці повідомили журналісти «СтопКору».
«Ми поспілкувались із заступником міністра з питань європейської інтеграції Віктором Довганем, який пояснив, що інформація про запуск на українських ринок перевізників з Польщі не відповідає дійсності. Ішлося також про врегулювання питання з використанням машин на євробляхах. Як пояснив урядник, перевізники купують або беруть у кредит транспорт за кордоном у Польщі або Литві, сплачують кошти за борговими зобов’язаннями, хоча податки від такої діяльності ідуть до державного бюджету. Також нам прояснили ситуацію із вимогами до технічного стану машин.
Зокрема, щодо використання приладдя, яке уже було у вжитку за межами України. Також урядник зазначив, що будуть збережені усі права пільгових категорій населення, які користуються послугами перевізників. Торкнуться зміни й водного транспорту, шлюзи та мости планують відремонтувати. Ми поспілкувалися з виробниками транспорту, підприємець зі Львова зазначив, що через зміни у законодавстві його підприємство зменшує оберти виробництва, а люди потрапляють під скорочення», – розповіли журналісти «СтопКору».
Нагадаємо, минулого тижня активістам «Стоп корупції» вдалось потрапити на обговорення законопроекту, яким ініціатори хочуть внести зміни у сферу пасажироперевезень в Україні. У відомстві намагалися провести засідання у закритому режимі, без участі громадськості та ЗМІ, але знімальній групі «СтопКору» вдалось потрапити на захід.
«Ми дізнались про обговорення законодавчої ініціативи, якою хочуть внести зміни до діяльності ринку пасажироперевезень в Україні. Ми висловили бажання взяти участь у заході, адже формат обговорення передбачає присутність представників громадськості та ЗМІ. Проте телефоном у Міністерстві транспорту нам у такій можливості відмовили, нам вдалось потрапити до будівлі лише на місці. Ми вважаємо, що громадськість та підприємці, представники середнього бізнесу мають право брати участь у таких заходах та думки усіх зацікавлених у таких процесах осіб мають бути враховані законотворцями, а не ухвалюватися за закритими дверима», – розповіли активісти «Стоп корупції».