ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

Команда "СтопКору" із розслідуваннями про піщану мафію стала переможцем конкурсу журналістських розслідувань імені Василя Сергієнка у номінації "Найкраще ТБ-розслідування. Журналіст. Місцеві ЗМІ". За роботу "Корупційні схеми незаконного видобутку піску у Київській області "Золоті піски" та "Піщані війни" автори сюжетів Наталя Мальцева та Олександр Мамай отримали диплом. 

''СтопКор'' переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

"Нашій команді вдалось на перший погляд неможливе: ми завдяки розслідуванням і викриттям змогли зупинити незаконний видобуток піску у Київській області. Це була важка, виснажлива і ризикована робота. На точках нелегального видобутку нам погрожували фізичною розправою, застосовували силу, переслідували, шантажували, махали зброєю. Мої колеги отримували травми під час спроби піщаних браконьєрів прикрити та захисти свій прибутковий бізнес. Їм били обличчя, завдали важких травм, проте не змогли відбити бажання зупинити незаконну діяльність із привласнення та знищення державних надр.

''СтопКор'' переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

Так, у селі Ходосівка на Київщині на активістів "Стоп корупції" напала група невідомих осіб на території нелегальної точки з видобутку піску.

Зловмисники розбили відеокамеру проекту та вкрали флешку із відеозаписом.

Ще один інцидент стався під час зйомок на місці незаконного видобутку піску у селі Шпитьки Києво-Святошинського району, Ігор Чупринський побив відеооператора "СтопКору" Павла Янцена.

''СтопКор'' переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

За напад на "СтопКор" Чупринському уже оголосили підозру за ч.2 ст. 345-1 КК України "Погроза або насильство щодо журналіста". Зловмиснику загрожує до п'яти років ув'язнення.

Нам казали, що ми йдемо проти течії, не вірили у наші сили та здатність самотужки зупинити піщану мафію. Та у цій тривалій боротьбі ми заручились підтримкою громадськості, а згодом і правоохоронців.

''СтопКор'' переміг у номінації конкурсу журналістських розслідувань імені Героя Небесної Василя Сергієнка за розслідування про піщану мафію на Київщині

Так у результаті спільної діяльності прокуратури Київської області та представників ГО "Стоп корупції" у пристоличному регіоні вдалось ліквідувати усі незаконні точки з видобутку піску", – розповіла у своїй промові журналістка "СтопКору" Наталя Мальцева.

Додамо, що на конкурс було подано велику кількість розслідувань журналістів, блогерів та громадських активістів, загалом – 282 матеріали. Всі роботи подавались особисто авторами розслідувань. Найбільше – 127 робіт –  було подано в номінацію "Найкраще розслідування в Інтернет-ЗМІ". У номінації "Розслідування громадськими активістами, блогерами" подали 79  розслідувань, у номінації "Найкраще ТБ-розслідування" – 58 матеріалів, 18 робіт подали в номінації "Найкраще розслідування у друкованому ЗМІ".

Організатори зазначили, що конкурс мав суспільний резонанс, і навіть на етапі збору інформації журналістами-учасниками було зупинено кілька корупційних дій.

Матеріали на конкурс надійшли з кожної області, одне з розслідувань також стосувалось анексованого окупантами Криму. Серед областей найбільше робіт дала Львівщина – 32 розслідування. 30 матеріалів надійшло з рідної Василю Сергієнку Черкащини, по 19 матеріалів – з Києва, Київщини та Миколаївщини, по 17 – з Одещини та Кіровоградщини. 61 розслідування стосується всеукраїнської тематики.

Оцінювала і відбирала роботи експертна рада, яка складається з авторитетних журналістів та науковців.

Нагадаємо, журналістську премію імені Василя Сергієнка було започатковано в середині липня цього року. Прийом робіт на конкурс тривав з 1 по 31 серпня 2017 року.

Як зазначали ініціатори конкурсу, він має кілька місій. По-перше, об’єднати та згуртувати журналістську спільноту, адже із групою однодумців владі розправлятися важче, ніж із розрізненими представниками ЗМІ. По-друге – підтримати, захистити та підняти на новий якісний рівень розслідувальну журналістику в Україні. По-третє, підтримати регіональних журналістів, котрі змушені працювати в умовах залежності від місцевої влади, тому є особливо вразливими. Також одна з місій конкурсу – вшанувати пам’ять та домогтися доведення до кінця розслідування вбивства видатного черкаського журналіста Василя Сергієнка.

4 квітня 2014 року журналіста Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині викрали невідомі. Наступного дня його знайшли закатованим на смерть у лісі.

У жовтні 2015 року начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що журналіста, майданівця, громадського активіста, 58-річного Василя Сергієнка викрали, катували та вбили дві групи бандитів з Києва.

Другие новости