ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" підтримав ініціативу про законодавчий захист викривачів корупційних схем у бізнес-структурах та на держпідприємствах

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' підтримав ініціативу про законодавчий захист викривачів корупційних схем у бізнес-структурах та на держпідприємствах

ГО "Стоп корупції" виступає на підтримку ініціативи щодо законодавчого захисту та заохочення діяльності так званих викривачів – людей, які повідомляють про корупційні схеми, ухиляння від сплати податків тощо з боку топ-менеджменту на державних підприємствах та приватних компаніях.

Про це заявив координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала під час участі у Міжнародній конференції "Солідарність проти корупції". Деталі журналіст виклав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Взяв участь у Міжнародній конференції "Солідарність проти корупції", присвяченій обміну досвідом протидії корупції, захисту викривачів та забезпеченню права на свободу об'єднання. До партії "Солідарність" цей захід відношення не має.

"Solidarity center" – це міжнародна громадська організація. Вона допомагає трудовим колективам виборювати свої права в боротьбі з корупціонерами. Поділились українським досвідом. Послухали колег з Сербії, Казахстану, Грузії, Молдови та інших схожих за проблематикою країн. Рецепт успіху відомий – єднання. Але є ще один, поки не дуже популярний в Україні – викриття. В країнах олігархату власники підприємств не зацікавлені в захисті прав працівників.

Профспілки майже всі кишенькові. Тому потрібна ініціатива знизу. Потрібні викриття. Керівник управління зовнішніх комунікацій НАБУ Дар'я Манжура зазначила, що в Бюро чекають анонімних звернень. Готові працювати з ними. Закон про діяльність Антикорупційного бюро це дозволяє. Головне – обґрунтовані факти. Пару прикладів, чому викриття це ефективно. Американська комісія цінних паперів і бірж у 2013 році виплатила інформаторам понад 14 млн доларів "на знак визнання їхнього внеску щодо зупинення шахрайств".

У Південній Кореї в 2002-2013 Комісія з цивільних прав та боротьби з корупцією отримала 28 тисяч анонімних повідомлень про порушення. 60 млн доларів були повернуті, а 6,2 млн виплатили анонімам. В Японії колишній гендиректор Olympus повідомив, як компанія приховувала величезні втрати інвестицій. В результаті було визнано 1,5 млрд дол збитків.

Викривач отримав нагороду 15,4 млн дол. Керівники української виконавчої служби відпочивають. На відміну від багатьох країн ЄС в Україні відсутній законодавчий захист викривачів. Як і фінансове заохочення. Добре, що серед присутніх були народні депутати.

Вважаю, вкрай необхідно приймати відповідну законодавчу базу! Зі свого боку ГО "Стоп корупції" береться за цей напрям у форматі громадської ініціативи. Впевнений, цей тренд незворотній. І корисний", – зазначив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала у соцмережі.

https://www.facebook.com/bochkala/posts/1627414870644229

Другие новости