ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" побачив оригінальні ідеї архітекторів з облаштування скверу Героя України Шаповала у столиці

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' побачив оригінальні ідеї архітекторів з облаштування скверу Героя України Шаповала у столиці

Активісти "Стоп корупції" побували на захисті дипломної роботи студентів Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну на тему "Облаштування земельної ділянки на Повітрофлотському проспекті у Києві у сквер імені героя України Максима Шаповала". Першими ідеї молодих архітекторів побачили журналісти проекту. 

''СтопКор'' побачив оригінальні ідеї архітекторів з облаштування скверу Героя України Шаповала у столиці

"Ми побували на захисті дипломної роботи на тему "Облаштування ділянки біля Повітрофлотського шляхопроводу у сквер імені Максима Шаповала, " яку виконали студенти Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну. У роботі було запропоновано залишити наявні доріжкові мережі, влаштувати 3 зони короткочасного відпочинку з лавочками. З трьох сторін запропонували облаштувати живу огорожу, посилити наявний склад рослинності декоративними рослинами, а також посадити ялини, ялівець, туї та інші морозостійкі рослини. Ба більше, у роботі пропонується влаштувати меморіальний майданчик вшанування Героя України Максима Шаповала, який буде підсвічуватися навіть вночі.

Також символічною буде трикутна зона у центрі скверу. За цією схемою сквер планується реконструювати у декілька етапів із загальними витратами близько 960 тисяч гривень", – розповіли про ініціативу журналістам "СтопКору" автори проекту. "Залишилось тільки добитися, щоб Київрада скасувала рішення оренди скверу забудовником", – прокоментували ситуацію активісти, які борються за облаштування скверу.

''СтопКор'' побачив оригінальні ідеї архітекторів з облаштування скверу Героя України Шаповала у столиці

Нагадаємо, у листопаді 2017 року земельна комісія Київради підтримала рішення про скасування договору оренди на земельну ділянку на Повітрофлотському проспекті, де забудовник на місці скверу пам'яті героя України Максима Шаповала хотів звести висотку. Проект рішення члени комісії передали на розгляд Київради, далі слово за депутатами. Про це із зали засідання повідомили активісти "Стоп корупції", які разом з місцевими жителями виступають на захисті скверу.

Додамо, активісти "Стоп корупції" спільно з жителями будинків на Повітрофлотському проспекті, 11/15 у Києві створили ініціативну групу для того, щоб відстояти сквер Максима Шаповала від знищення та забудови. Таке рішення активісти проекту ухвалили із жителями району після спільної акції протесту.

''СтопКор'' побачив оригінальні ідеї архітекторів з облаштування скверу Героя України Шаповала у столиці

Додамо, ТОВ "Аргумент-ВВ" планував звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка. Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу названого на честь загиблого розвідника повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Керівника спецназу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за "моторол" або російський слід.

Командир спецназу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Другие новости