Активісти чернівецького осередку "Стоп корупції" помітили на зап’ястку начальника Чернівецької митниці ДФС України Миколи Салагора елітні годинники. На різних світлинах руку митника прикрашають дорогі хронометри відомих люксових виробників. Представники проекту підрахували, що один з годинників може коштувати як позашляховик. Жодних згадувань про колекцію годинників у електронній декларації Салагора немає.
"Головний митник Буковини Салагор, на словах борець з корупцією, на нашу думку, міг приховати у своїй декларації не лише колекцію коштовних листівок, а й пару елітних годинників вартістю у десятки мільйонів. Лише один екземпляр, який ми помітили на зап'ястку Салагора, годинник марки "Омега", коштує порад 25 тисяч доларів", – поділились спостереженнями активісти чернівецького осередку "Стоп корупції".
Нагадаємо, після звернення "СтопКору" Шевченківській районний суд зобов’язав прокуратуру Чернівецької області відкрити кримінальне провадження стосовно начальника обласної митниці Миколи Салагора за фактом вчинення ним кримінального правопорушення передбаченого ст. 366-1, ч.1 Кримінального кодексу України (Декларування недостовірної інформації).
Про це повідомив керівник Чернівецького осередку ГО "Стоп корупції" Микола Петіченко. Копію судової ухвали активісти розмістив на своєму Фейсбуці.
https://www.facebook.com/nikolaykrv/posts/1650061335038822
Нагадаємо, що на початку 2017 року головний Микола Салогор видав фотоальбом своїх раритетних листівок. Однак згодом з’ясувалося, що митник протягом 2015-2016 років "забував" внести їх до своєї електронної декларації.
За підрахунками журналістів, вартість колекції може досягати майже 1,5 мільйони гривень. А річна зарплата Салагора становить трохи більше як 100 тисяч гривень на рік.
З цими фактами Микола Петіченко звернувся до прокуратури, але там на повідомлення громадського активіста не відреагували, тож зі скаргою на бездіяльність прокурора він звернувся до суду, який позовну заяву задовольнив у повному обсязі.
Додамо, активісти "Стоп корупції" з Буковини звернулись із заявою про вчинення корупційного правопорушення з боку начальника Чернівецької митниці Миколи Салагора до НАЗК. За даними представників проекту, Салагор не вніс до своєї декларації дані про колекцію старовинних листівок "Вітання з Буковини. Міста, села та жителі краю на старовинних поштівках". Каталог містить понад півтори тисячі унікальних листівок. Ціна кожного екземпляра – від 500 до 2800 гривень. Загальна вартість колекції може перевищувати 4 мільйони гривень. Деталі активісти "Стоп корупції" виклали у тексті заяви.
"Колекції начальника Чернівецької митниці ДФС, Держрадника митної служби Миколи Салагора, на перший погляд, можна тільки позаздрити. Адже таке зібрання не в кожному музеї побачиш. А тут унікальні експонати – в приватних руках.
Проте, в даній ситуації, Микола Салагор забув одну невелику деталь. А саме вартість зібрання листівок. Підрахувати її нескладно. Беремо заявлену кількість (близько 1500 шт.) і множимо на вартість за одиницю. У сухому залишку маємо чималі цифри. Навіть якщо кожна поштівка обійшлася затятому колекціонеру в 500 грн, то за весь каталог пан Салагор мусив би віддати 750 тис. грн.
А якщо кожен екземпляр настільки унікальний, що тягне на 2800 грн? Тоді на руках у керівника Чернівецької митниці назбиралося експонатів аж на… 4,2 млн грн.
Не підтвердила легальність таких коштів і декларація Миколи Салагора. Адже, за даними, внесеними до неї, за 2015-2016 роки Державний радник митної служби заробив лише 235 тис. 163 грн.
Тобто, зібрати колекцію з 1500 листівками пан Салагор не зміг би, навіть якби декілька років поспіль витрачав на колекцію всі свої статки!
Переглянувши декларації посадовця, можна встановити: про унікальну колекцію там – ані слова. І це при тому, що, згідно із Законом України "Про запобігання корупції", прийнятим у 2014 році, "цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року", має обов’язково вноситись заявником до декларації.
Проте, у відповідному документі ані за 2015, ані за 2016 роки інформації про коштовну колекцію немає. Невже шанований у Чернівцях посадовець настільки запрацювався, що забув додати кілька важливих рядків до власного фінансового звіту перед громадою? Адже вартість зібрання значно перевищує зазначені в Законі 100 прожиткових мінімумів", – повідомили у НАЗК активісти чернівецького осередку "Стоп корупції".
У діях начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салагора активісти
корупційне правопорушення, яке передбачено статтею 366-1 Кримінального кодексу України.