Активісти "Стоп корупції" звернулись до голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка зі скаргами на двох суддів Дарницького районного суду Києва під час розгляду та винесення рішень у справі про незаконний видобуток піску на Видубичах у Києві.
У діяльності суддів Віталія Даниленка та Тамари Трусової вбачають заангажованість, непрофесійність та не виключають змови із нелегалами. Усі деталі голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук виклав у відповідній заяві.
Додамо, команда "Стоп корупції" пікетувала Вищу раду правосуддя з вимогою проконтролювати роботу суддів Дарницького районного суду у справі про незаконний видобуток піску по вулиці Промисловій, 4 на Видубичах.
"За спостереженнями активістів, під час розгляду справ служителі Феміди виносять рішення виключно в інтересах браконьєрів, не враховують докази вини бізнесменів з боку прокуратури та слідчого відділу водної поліції Києва. На першому судовому засіданні суддя винесла вердикт на основі, як з'ясувалось, фіктивного дозволу на розчистку дна. А в тексті ухвали, яку оприлюднили згодом, не було жодного згадування про відсутність спецдозволу на користування та видобуток надр від Держгеонадр.
Окрім того, у документі не були враховані тези з боку прокурора та слідчого. Тоді суддя відмовила в арешті техніки піщаних нелегалів. А днями ми дізнались, що відбулось чергове судове засідання, під час якого суддя відмовила водній поліції у допуску на територію об'єкта на Видубичах для забору проб видобутого піску для проведення експертизи. День та час судових засідань тримають у таємниці та приховують від громадських активістів. Ми припускаємо, що судді можуть бути у злочинній змові з піщаними нелегалами та й надалі виноситимуть рішення виключно в їхніх інтересах.
Фактично, Дарницький районний суд блокує роботу правоохоронного відомства та зводить нанівець роботу громадських активістів, які викрили незаконну діяльність з розкрадання державних надр у Голосіївському районі Києва. Група компаній, за попередніми підрахунками, на рік заробляла понад 300 мільйонів гривень "чорного" налу. Наразі на території знаходиться 300 тисяч тонн видобутого піску", – зазначили активісти "Стоп корупції".