ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" став свідком перевірки з МОЗу у медуніверситеті в Одесі, після якої звільнили ректора

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' став свідком перевірки з МОЗу у медуніверситеті в Одесі, після якої звільнили ректора

Ректор Одеського національного медуніверситету Валерій Запорожан, якого звільнили з посади нібито через саботаж роботи комісії з МОЗу, не перешкоджав перевіряльникам. Керівник навчального закладу лише попросив всіх членів комісії показати документи, що посвідчують особу, та перелік документів для виїмки. Серед членів комісії були особи, які не мають жодного відношення до МОЗу. 

Про це повідомляють журналісти «СтопКору», які наразі проводять спецрозслідування щодо ситуації навколо медуніверситету і стали свідками подій.

«Сьогодні ректора звільнили через те, що він напередодні нібито не впустив комісію. Насправді керівник вишу попросив усіх членів комісії пред’явити документи та надати перелік документів для виїмки. Ми на власні очі бачили комісію у ректораті й хочемо зауважити, що її роботі ніхто не перешкоджав», – зазначили журналісти «СтопКору».

Зазначимо, що МОЗ України достроково розірвало контракт з ректором Одеського національного медуніверситету Валерієм Запорожаном. Відповідний указ опублікували на сайті відомства.

«До Міністерства охорони здоров’я неодноразово надходили скарги від народних депутатів України та громадських організацій щодо неправомірних дій ректора Одеського національного медичного університету Валерія Запорожана та в цілому щодо критичної ситуації, що склалася в університеті.

З метою об’єктивного розгляду ситуації МОЗ України ініціювало у період з 15 по 21 липня 2018 року проведення комісійної перевірки щодо дотримання статуту та умов контракту ректором ОНМУ Валерієм Запорожаном.

Згідно з наказом МОЗ України, ректор Одеського медуніверситету має забезпечити належні умови для роботи комісії та надати усі матеріали, необхідні для проведення перевірки.

16 липня комісія МОЗ України прибула до Одеського національного медичного університету для проведення перевірки, однак Валерій Запорожан безпідставно не допустив комісію до проведення перевірки. Такі дії ректора свідчать про відвертий саботаж та унеможливлюють подальшу роботу комісії.

Зважаючи на невиконання наказу МОЗ України ректором Одеського національного медичного університету та з метою забезпечення подальшої роботи комісії, МОЗ України прийняло рішення про дострокове розірвання контракту з Валерієм Запорожаном з 17 липня 2018 року», – йдеться в наказі на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

''СтопКор'' став свідком перевірки з МОЗу у медуніверситеті в Одесі, після якої звільнили ректора

Додамо, що активісти «Стоп корупції» звернулись до виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун через ситуацію навколо Медуніверситету в Одесі. Йдеться про серію перевірок та спробу тиску на ректора навчального закладу напередодні виборів керівника вишу. Усі деталі справи активісти проекту виклали у тексті звернення.

«Нам стало відомо про кричущу ситуацію, яка склалась навколо Одеського медичного університету. Ми дізналися, що на керівництво університету відбувається постійний тиск. До вишу безупинно прибувають нові й нові комісії з перевірками. Одночасно університет перевіряють 2-3 комісії. Нещодавно приймальню захопили псевдоактивісти, які заявили, що мають намір перевіряти роботу ректора.

Така ситуація може дестабілізує роботу навчального закладу та знищити сам виш, який працює понад 100 років.

Як стало відомо нашим журналістам, у теперішній час університет перевіряє комісія МОЗ, до складу якої входять 2 представники громадських організацій: Роговський Д. В. – голова одеського осередку Конгресу Українських Націоналістів та Костін О. М., голова одеського осередку ГО «Народна самооборона», які раніше відзначилися нападками на керівництво університету.

16 та 17 липня керівництву медичного університету блокували спроби зв’язатися з міністерством», – зазначають у «Стоп корупції».

«Я оцінюю усі ці дії, перевірку та присутність у складі комісії сумнівних осіб, які не мають жодного відношення до відомства, рейдерську атаку на університет. Я вже 24 роки працюю на своїй посаді й фактично підняв медуніверситет з колін. Припускаю, що тепер навчальним закладом хтось зацікавився і хоче прибрати до рук», – зазначив у коментарі «СтопКору» Валерій Запорожан.

Другие новости