ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих "князьків"

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих 'князьків'

Активісти «Стоп корупції» виїхали до Чорноморська Одеської області через корупцію місцевих посадовців та нелегальну забудову берегової смуги. Про численні факти порушень в роботі чиновників представники проекту дізнались від своїх місцевих колег.

«Активісти ГО «Стоп корупції» на звернення мешканців Чорноморська вкотре провели моніторинг проявів корупції у місті та виявили цілу низку корупційних схем та злочинної бездіяльності органів місцевої влади.

 1. Як повідомили мешканці, через мовчазну або корупційну згоду мера та ДАБК на березі моря будують нові великі будинки, внаслідок цього прибережній зоні загрожує екологічна катастрофа.
 2. Під будівництво нових будинків у людей забирають землі у рейдерський спосіб.
 3. Мешканці Чорноморська обурені корупцією з боку голови ДАБК Олени Липач, яка через хабарі «вирішує» земельні питання.
 4. Відбувається дерибан бюджетних коштів: санаторії орендуються приватними особами, а гроші в бюджет не надходять», – зазначили активісти «Стоп корупції», які наразі перебувають у місті.
 5. У планах представників проекту спільно із місцевим активом організації звернулись до мера міста та міської ради.

  ''СтопКор'' вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих ''князьків''

  Нагадаємо, у квітні цього року команда «Стоп корупції» провела виїзд у Чорноморськ Одеської області після серії звернень місцевих жителів щодо незаконних забудов, рейдерства та захвату земельних ділянок у місті. Активісти навідались до міської ради та профільних чиновників. Про результати повідомили журналісти проекту.

  «До нас звернулися місцеві мешканці Чорноморська Одеської області через численні проблеми у їхньому місті. Розказували про незаконні забудови, котельні, до яких самовільно підключили зайві будинки, рейдерські захоплення земельних ділянок. Однією з найрезонансніших проблем постали зруйновані зсувами ґрунту цілі вулиці приватного сектору. Також чорноморці дуже обурені роботою міського голови, адже як вони зазначають – без його відома у Чорноморську нічого не відбувається, навіть незаконні будівництва.
Тож ми влаштували мирну акцію протесту під стінами мерії, а про дані проблеми намагалися запитати у самого мера – Валерія Хмельнюка, та він втік.
Заступник міського голови Сергій Биченко запевнив активістів, що всі забудови на березі Чорноморська законні, а наразі ведуться зміцнювальні роботи берега, щоб схожа ситуація не повторювалась.

  ''СтопКор'' вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих ''князьків''

  Додамо, журналісти «СтопКору» вже проводили численні розслідування щодо діяльності пана Хмельнюка та начальниці відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олени Липач. Та під час минулих рейдів ситуація була схожа: мер ховався, а охорона не пускала журналістів до кабінету, а пані Липач стверджувала, що не має відносин до земельних справ у місті. Місцевих активістів з Чорноморська підтримали і колеги з регіонального осередку «СтопКору» в Одесі.

  Нагадаємо, раніше начальниця відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради на Одещині Олена Липач відкинула звинувачення у земельних аферах. Про це чиновниця заявила під час спілкування з активістами «Стоп корупції», які наразі перебувають у Чорноморську.

  Зауважимо, раніше у прокуратурі Чорноморська Одеської області зареєстрували заяву активістів «Стоп корупції» з корупційним досьє на начальницю відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олену Липач.

  ''СтопКор'' вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих ''князьків''

  За даними розслідування журналістів, чиновниця спільно з чоловіком за гроші допомагає громадянам у вирішенні земельних питань. Очільник відомства запевнив представників проекту, що у разі підтвердження фактів злочину у прокуратурі відкриють кримінальне провадження. Деталі повідомив правозахисник «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

  «Ми поспілкувались із головним прокурором Чорноморська. Надали усі факти та підтвердження корупційних злочинів з боку подружжя Липачів. Правоохоронець зазначив, що у відомстві ретельно перевірять усі наведені обставини, а в разі підтвердження фактів порушення законодавства з боку чиновниці та її чоловіка відкриють кримінальне провадження», – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

  Нагадаємо, журналісти «СтопКору» викрили цілий сімейний підряд, який у припортовому Чорноморську промишляє видачею липових дозволів на нелегальні прибудови. Автор розслідування Олександр Мамай через інсайдерів у Чорноморській міськраді розкрив усі злочинні схеми начальниці відділу ДАБІ Олени Липач, її чоловіка та помічника-«рєшали». Окрім продажних чиновників, які за гроші «узаконюють» нелегальні будівлі, у Чорноморську існує кілька схем з отримання землі в обхід законів.

  ''СтопКор'' вирушив до Чорноморська на Одещині через корупцію місцевих ''князьків''

  «Перша схема – цінні землі виділяють на кооперативи. Однак це не кооперативи учасників АТО, вчителів або тих, кому нема де жити. Друга «накатана» схема – комунальні підприємства, вони отримують землю без конкурсу. Під час будівництва або реконструкції комунальних та державних установ обов’язково готується проектно-кошторисна документація. Але якщо вартість робіт до 300 тисяч гривень – експертиза цієї документації – необов’язкова. Тоді й з’являються грошові маніпуляції – по-народному «відкати». Будматеріали раптово дорожчають, у робітників – зарплати як у ЄС. Якщо ж кошторисна вартість об’єктів – понад 300 тис. грн, їх просто ділять на частини, щоб не перевищувати ліміт», – зазначає автор сюжету Олександр Мамай з посиланням на інформацію інсайдерів.

  Другие новости