ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" зафіксував незаконний намив піску на скандальній точці у Погребах на Київщині

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' зафіксував незаконний намив піску на скандальній точці у Погребах на Київщині

Активісти "Стоп корупції" у ході громадського моніторингу зафіксували земснаряд, які проводить намив та видобуток піску на незаконній точці у селищі Погреби Київської області. Роботу техніки представники проекту зафільмували на відео і наразі їдуть до керівника Броварської місцевої прокуратури.

Раніше у зверненні про вчинення кримінального правопорушення представники проекту просили очільника відомства провести перевірку діяльності піщаних браконьєрів та взяти під арешт намитий пісок та спецтехніку.

Нагадаємо, раніше за фактом незаконного видобутку у Погребах на Київщині представники проекту звернулись до Броварського відділу ГУ НП у Київській області.

Зазначимо, за даними юристів "Стоп корупції", у селищі Погреби Броварського району Київської області на р. Десна службовими особами ТОВ "СОБІ" організовано та здійснюється незаконний видобуток корисних копалин (піску) шляхом гідронамиву. Спецдозволу Державної служби геології та надр України на видобуток піску на даній ділянці акваторії р. Десни у ТОВ "СОБІ" не має, про що свідчить офіційна інтерактивна карта спецдозволів "Геоінформ" (додаток №1). Ділянка річки Десна, на яка є спецдозвіл № 04788 на видобуток піску, знаходиться на 1 км північніше по річищу та належить ТОВ "Надра Ресурс".

- ТОВ "СОБІ", ЄДРПОУ 16476986, юридична адреса: м. Київ, вул. Електриків, 4, директор: Мень Ігор Леонідович, власники:

- Надєєв Сергій Степанович, м. Київ, вул. Тичини, 8, кв.44, колишній помічник народних депутатів В.Хомутинника (ПР 5-6 скликання) та Сергія Соболєва (БЮТ, 6 скликання)

- Шалопут Анатолій Петрович, м. Київ, вул. Прирічна, 22-Г, кв.120, колишній помічник народного депутата Василя Горбаля,

Видобутий пісок, в порушення земельного та водного законодавства України, намивається та складується на береговій смузі (додаток №2) на земельні ділянки з кадастровими номерами (додаток №3):

  • 3221286400:02:002:0002, розміром 1 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі Федорчук Наталії Анатоліївні з цільовим призначенням : "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".
  • 3221286400:02:002:0040, розміром 2 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі з цільовим призначенням: "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

В земельному кадастрі на використання даної земельної ділянки накладені обмеження у використанні, оскільки вона знаходиться у водоохоронній зоні р. Десна (додаток № 3).

Діяльність з видобутку піску, його складуванню на березі та реалізацію здійснює: ТОВ "Собі". Техніка (земснаряд, бульдозери, навантажувачі) також належать ТОВ "Собі". Незаконне складування піску здійснюється з 2016 року по даний час в обсягах близько 1 – 3 тис м куб на добу.

Реалізація видобутого піску здійснюється цілодобово, обсяги залежать від потреби постачальників, у весняний та літній період року з відкритого майданчика. Всього на даний момент на вказаній земельній ділянці складовано близько 100 тис. тонн (на 10 млн грн).

Щоденно незаконно видобутий пісок продається за готівку. За розрахунками фахівців, в рік видобувається понад 0,5 млн м куб піску. Вартість тонни піску складає 50-150 грн/т. Таким чином, щорічно незаконно видобувається та реалізується піску на 50-75 млн грн, з яких не сплачується жодних платежів ні до держаного ні до місцевих бюджетів, що завдає прямих збитків державі.

Будь-яка дозвільна документація у ТОВ "Собі" на видобуток та реалізацію надр (піску) відсутня. Відповідно до даних з публічної карти "Геоінформ", відсутні спеціальні дозволи на розробку родовища та на видобуток надр(будівельних корисних копалин, зокрема піску) Державної служби геології та надр України (додаток № 1).

Крім того, особи, що видобувають пісок на вказаній території, не мають у власності або у користуванні земельних ділянок на цій території з необхідним цільовим призначенням "видобуток піску" або "розчищення водойм" і т.п. Також відсутнє Рішення органу місцевого самоврядування  щодо погодження на видобування піску.

Зокрема, слід зазначити, що товариством не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами.​

Крім того, викладена діяльність "Собі" по намиву піску призводить до завдання істотної та непоправної шкоди екології: знищується флора та фауна водоохоронної зони, знищений верхній родючий шар ґрунту, зелені насадження тощо.

Враховуючи вищевикладене, дії службових осіб ТОВ "Собі" по незаконному намиву та складуванню піску на земельній ділянці водного фонду в с. Погреби становлять склад злочину, передбаченого ст. 239-2 "незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах", ст. 240 "порушення правил охорони або використання надр" ст. 356 "самоправство", ч. 5 ст. 191 "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" (в особливо великих розмірах) КК України", – зазначили у юридичному департаменті "Стоп корупції".

Другие новости