ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся до ДАБІ України через незаконне будівництво у буферній зоні пам'ятки ЮНЕСКО у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся до ДАБІ України через незаконне будівництво у буферній зоні пам'ятки ЮНЕСКО у Києві

Юристи "Стоп корупції" повідомили начальника ДАБІ України про незаконне будівництво у буферній зоні всесвітньої пам'ятки ЮНЕСКО – Києво-Печерської лаври. По вулиці Редутній, 32 забудовник на місці нелегального знесеного об'єкта житлового фонду з порушенням містобудівельного та земельного законодавства зводить висотку.

''СтопКор'' звернувся до ДАБІ України через незаконне будівництво у буферній зоні пам'ятки ЮНЕСКО у Києві

Усі факти порушень представники юридичного департаменту проекту виклали у відповідному зверненні. Активісти "Стоп корупції" зафіксували злочин на місці у заяві до поліції.

"Власником вказаної земельної ділянки, замовником будівництва та організатором незаконних будівельних робіт є громадянка Пономаренко Т.С.

У ході громадського моніторингу та ретельної перевірки з боку юристів проекту ми з'ясували, що будівництво здійснюється на місці незаконно знесеного житлового будинку. В Реєстрі прав на нерухоме майно за даною адресою до сих пір значиться об’єкт нерухомості – житловий будинок, який знаходиться в іпотечній заставі в "Укрсоцбанку" (Альфа-банк).

В порушення містобудівного законодавства, вказаний будинок був знесений без жодного дозвільного документа з КМДА, РДА. Будинок навіть не виведено з реєстру нерухомості, крім того. був знищений предмет застави, що нанесло матеріальної шкоди "Укрсоцбанку" (Альфа-банку). Попри незаконне знесення будинку, Департаментом містобудування та архітектури КМДА 03.03.2014 року замовнику видано містобудівні умови і обмеження забудови, в порушення вимог чинного законодавства не на реконструкцію житлового будинку, а на нове будівництво.

Видані МУО всупереч чинному законодавству, зокрема, в порушення п.3.4. Порядку видачі МУО (Наказ Мінрегіонбуду №109 від 07.07.2011 р. у розділі "загальні відомості" не містять техніко-економічних показників об’єкта будівництва: показники висоти, відсоток забудови земельної ділянки, по відстанях до червоних ліній та сусідніх споруд та інше. Це порушення зроблено умисно для того, щоб забудовник міг будувати будівлю будь-якої висотності та площі забудови.

За заявою Пономаренко Т.С. в ДАБІ зареєстрована декларація про початок будівельних робіт № КВ 083140830188 від 24.04.2014 р. Декларація містить неправдиві дані та не відповідає параметрам, визначеним в містобудівних умовах та обмеженнях.  Також в декларації незаконно завищена поверховість.

Будівництво здійснюється в буферній зоні Києво-Печерської лаври (пам’ятка ЮНЕСКО), в центральному історичному ареалі м. Києва та в зоні охоронюваного ландшафту (розпорядження КМДА від 17.05.2002 року №979), що обумовлює необхідність отримання всіх дозвільно-погоджувальних документів, зокрема історико-містобудівного обґрунтування, дозволу та погодження Мінкультури. Натомість, дані дозволи та погодження отримані тільки в 2017 році, а тому МУО та Декларація в 2014 р. видані незаконно.

Даний об’єкт також потрапляє під дію Тимчасового мораторію на нове будівництво, відповідно до рішення КМДА №24/889 від 22.01.2015 року. Тому будівництво за вказаною адресою заборонено.

За нашою інформацією, за чисельні порушення ДАБІ скасувала декларацію про початок будівельних робіт на даному об’єкті. Натомість, будівництво незаконно продовжується і по даний час.

Крім цього, була занижена категорійність об’єкта будівництва. За класами наслідків зазначений житловий багатоквартирний будинок відноситься до 4 категорії (а за новим законодавством клас СС2) і повинен будуватись на підставі дозволу та будівельної експертизи", – зазначили у документі юристи проекту.

"СтопКор" просить керівництво ДАБІ провести позапланову перевірку наявності вихідних даних, дозвільної документації та її відповідності нормам земельного та містобудівного законодавства на об’єктах будівництва в м. Києві, по вул. Редутна, 32. У разі підтвердження фактів грубого порушення містобудівного законодавства на даних об’єктах, негайно зупинити будівельні роботи, скасувати декларації на початок виконання будівельних робіт та накласти стягнення на замовників та виконавців. Ініціювати скасування містобудівних умов та обмежень та позов до суду для приведення земельної ділянки в історичній зоні до попереднього стану та знесення незаконно збудованих об’єктів.

Додамо, що напередодні після приїзду на будівельний майданчик активістів "Стоп корупції" роботи тимчасово зупинили. Правозахисник проекту викликали на місце поліцію та зафіксували у заяві факт злочину.

Другие новости