ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся до суду через шахрайство громадських організацій у Хмельницькому

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся до суду через шахрайство громадських організацій у Хмельницькому

Голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук звернувся із заявою до суду через бездіяльність працівників ГУ НП у Хмельницькій області у справі про вчинення злочину з боку керівництва низки громадських організацій міста.

В управління захисту економіки не зафіксували жодних порушень у діях так званих учасників соціальної програми, яку фінансують з бюджету Хмельницького. Про це повідомив голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук.

Нагадаємо, рішенням шостої сесії  Хмельницької міської ради від 18.05.2016 р. № 7 "Про затвердження Програми "Громадські ініціативи" м. Хмельницького на  2016 - 2020 роки" було затверджено Положення про порядок проведення конкурсу громадських ініціатив в червні 2016 року. Завдання цієї програми – організація і проведення конкурсів для визначення одержувачів бюджетних коштів на реалізацію мікропроектів, а також співфінансування коштом бюджету м. Хмельницького мікропроектів громадських організацій, інших неприбуткових організацій та ініціативних груп громадян.

Відповідно до п. 1.3 Положення,  з урахуванням змін, внесених рішенням восьмої сесії Хмельницької міської ради №2 від 21.09.2016 року, на участь в конкурсі мали право громадські організації, інші неприбуткові організації, за винятком політичних партій та бюджетних установ, які діють на території м. Хмельницького", – зазначив Артур Сторожук.

"За таких обставин заявку на участь в конкурсі подав певний перелік громадських організацій.

Згідно з п. 2.6 Положення, обов'язковою умовою отримання коштів міського бюджету є власний внесок конкурсантів, у тому числі нефінансовий внесок, підтверджений відповідним актом, у сумі не менше 15 % від вартості проекту. Умови співфінансування мікропроекту передбачаються у договорі, укладеному з управлінням економіки Хмельницької міської ради", – додав активіст.

Проте після отримання коштів в рамках Програми, за даними "Стоп корупції", велика частина організацій виконала свою частину фінансових зобов’язань у значно меншому об’ємі, ніж вказано в аплікаційній формі, що подавалась на конкурс. Загальна сума недофінансування становить 454 495 грн.

"За таких обставин можна зазначити про те, що посадові особи Громадських організацій, з метою незаконного отримання коштів з міського бюджету, ввели виконавчий комітет Хмельницької міської ради в оману шляхом подання фіктивних даних про особистий внесок в співфінансування, чим завдали значні збитки державі. Я вбачаю в таких діях ознаки шахрайства, службового підроблення.

Окрім того, посадові особи Хмельницької міської ради не вжили зусиль для примусу вказаних громадських організацій до виконання своїх зобов’язань за Програмою, в чому я вбачаю ознаки зловживання (змови) або халатності (службової недбалості)", – зауважив голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук.

Другие новости