ПоддержатьУкраїнська

Суд зробив засідання у справі засновника сервісу YouControl Сергія Мільмана закритим від громадськості

StopCor
StopCor

StopCor

Суд зробив засідання у справі засновника сервісу YouControl Сергія Мільмана закритим від громадськості

Суддя Мєлєшак Шевченківського районного суду Києва, яка за часів Революції Гідності ухвалювала рішення щодо громадських активістів, ухвалила рішення про проведення закритого засідання у справі засновника сервісу YouControl Сергія Мільмана. Про це не повідомили в рамках засідання, а просто не пустили всіх, хто прийшов підтримати Мільмана. Подробиці повідомив громадський активіст Олексій Гриценко у соцмережі.

"Сам Сергій Мільман сказав, що в нього навіть не було можливості надати аргументи, чому суд має бути відкритим.

На питання народного депутата Наталі Новак до судді, на підставі чого закрите засідання і чому не було доведено людям рішення про закритість засідання, служителька Феміди заявила, що "вы вообще страну развалили" і вона має право робити як вважає за потрібне і це взагалі на неї тиск", – написав громадський активіст Олексій Гриценко у соцмережі.

Нагадаємо, 2 січня Шевченківський районний суд Києва відпустив засновника сервісу YouControl Сергія Мільмана під заставу у 30 неоподаткованих мінімумів, тобто 51 тис. гривень. Ідеться про звинувачення у нібито несанкціонованому доступі до відкритих реєстрів. Подробиці повідомила журналістка "СтопКору" Дарина Ткачук.

YouControl – інформаційно-аналітична платформа для бізнесової аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів. Ресурс дозволяє отримати актуальну на час запиту інформацію про компанію із понад 40 державних реєстрів і щоденно дізнаватись про зміни, що відбуваються.

Водночас представники YouControl вважають, що цими звинуваченнями СБУ тисне на компанію.

Крім того, суд постановив, що Сергій Мільман має здати закордонний паспорт.

Журналісти та громадські організації написали відкритого листа щодо припинення тиску на компанію YouControl. Його опублікували на сайті "Реанімаційного пакета реформ".

Автори листа закликали керівництво СБУ "зупинити свавілля стосовно застосування різних методів тиску на представників бізнесу, суддів, що розглядають справу YouControl — відкрито та незаангажовано розглядати відповідні докази вини у діях керівництва компанії".

"Руками Служби безпеки України в березні 2017 року було організовано серію обшуків у офісі компанії YouControl. Нагадаємо, ця структура надає безкоштовний доступ до консолідованих державних реєстрів на безоплатній основі, за допомогою чого було проведено сотні журналістських розслідувань", – зазначили активісти.

Представники компанії заявили, що через місяць подаватимуть клопотання щодо зміни запобіжного заходу.

"По суті йдеться не про напад на YouControl, а про напад на відкриті дані в цілому і на всю громадськість, котра їх використовує для контролю органів влади та боротьби з корупцією", – додав Сергій Мільман.

Як відомо, 23 березня 2017 року СБУ провела обшуки в офісі та квартирах працівників сервісу YouControl.

Того ж дня СБУ на своєму сайті повідомила, що її співробітники викрили київську комерційну структуру "на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави".

Тоді компанія заперечила інформацію про зв'язки з Росією та інші звинувачення.

27 грудня 2017 року СБУ оголосила підозру засновнику YouControl Сергію Мільману. Його підозрюють у начебто несанкціонованому втручанні у роботу комп'ютерних мереж.

Другие новости