ПоддержатьУкраїнська

КДБ Білорусі завербував українця з метою збору інформації про АТО

StopCor
StopCor

StopCor

КДБ Білорусі завербував українця з метою збору інформації про АТО

Житель Чернігівської області зізнався, що збирав для спецслужб Білорусі інформацію про учасників АТО. Українець також розповів, як його завербували.

Новину повідомляють білоруські ЗМІ, передає "Преса України".

Стало відомо, що білоруські спецслужби завербували громадянина України. Останній прийшов в управління СБУ у Чернігівської області та розповів про свої неправомірні дії.

Так, з 2006 по 2017 рік чоловік проживав  у сусідній державі, а саме в Хойнікському районі Гомельської області. У червні минулого року українця позбавили дозволу на проживання у Білорусі, після чого він повернувся на батьківщину у селище Ріпки Чернігівської області.

Як зазначається, його дружина залишилась у Білорусі, тому він періодично туди навідувався. У липні цього ж року в прикордонному пункті пропуску "Нова Гута" співробітник КДБ Білорусі запропонував українцю співпрацю на тлі загрози депортації та заборони в'їзду останньому.

Так, громадянин України на співпрацю погодився та підписав відповідні документи. Завдання для мандрівника було наступне. Збирати інформацію про транспорт та особовий склад ДПСУ, а також та правоохоронних органів України Ріпкинського району Чернігівської області. Ще одна умова – збирати інформацію про місцевих жителів, які брали участь в АТО.

Вже у жовтні проти українця завели кримінальну справу за ч.1 ст. 111 КК України (державна зрада). Та оскільки чоловік зізнався, що його завербував Комітет держбезпеки Білорусі, Ріпкинський районний суд Чернігівської області звільнив його від кримінальної відповідальності. Крім того, було встановлено, що збитків державі він не завдав. Рішення було оголошено 4 січня 2018 року.

Другие новости