ПоддержатьУкраїнська

Судитимуть держреєстратора, яка неправомірно зареєструвала право оренди на державні землі вартістю понад 49 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

Судитимуть держреєстратора, яка неправомірно зареєструвала право оренди на державні землі вартістю понад 49 млн грн

Знам’янська місцева прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт відносно державного реєстратора однієї із сільських рад за фактом зловживання повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 365-2 КК України).

За даними слідства, у жовтні 2019 року держреєстратор, за відсутності будь-якої правової підстави, прийняла рішення про припинення речових прав на земельні ділянки державної форми власності загальною площею 75 га. Окрім того, з метою отримання неправомірної вигоди, вона одночасно зареєструвала право оренди цих сільськогосподарських земельних ділянок на користь третьої особи. В результаті протиправних дій державі завдано шкоду на суму 49,5 млн грн.

У разі доведення вини їй загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости