Представники святогірського осередку "Стоп корупції" виступили ініціаторами проведення круглого столу "Як боротися політичною корупцією на місцевому рівні".
На захід запросили представників громадських організацій, депутатів і небайдужих жителів міст Святогірськ, Слов'янськ, Лиман та Миколаївка. Серед основних тез для обговорення стали корупція в органах місцевого самоврядування, розкрадання комунального майна, дерибан землі та незаконна вирубка дерев.
"Взяв участь в круглому столі "Як боротися з політичною корупцією на місцевому рівні", який організував Святогірський (Донецька область) осередок ГО "Стоп корупції" із залученням десятка інших громадських організацій, депутатів місцевих рад і небайдужих мешканців Святогірська, Слов'янська, Лимана і Миколаївки.
Основні тези учасників:
- Наша країна і кожне її місто – хворе;
- На місцевому рівні "Опоблок", "Наш край" і "БПП" – це одні й ті ж люди;
- Поліція залишилась міліцією, свої обов'язки не виконує, якщо немає команди "зверху";
- У місцеву владу та ОМС масово проникають корупціонери, а точніше злочинці справжньої мафії. Чого від них чекати нормальним людям?
- Більш-менш реагують (на звернення щодо порушень) лише Омбудсмен і НАЗК. Завдяки Омбудсмену вдається змусити владу відкрити інформацію;
- Місцева влада концентрує весь фінансовий і правоохоронний ресурс перед виборами. Іншим не залишає;
- Хіба це нормально, коли пан Недава вручає партійні квитки "Нашого краю" сімом членам територіальної виборчої комісії? До того ж – перед телекамерами";
- "Національна лотерея" – національна корупційна оборудка з мільярдними доходами.
Чому корупція на місцевому рівні особливо яскраво проявляє себе в Святогірську? Це рекреаційна зона, найкраще місце для відпочинку в усій Донецькій області. Річка Сіверський Донець, озера, соснові ліси. Святогірський монастир. Земля перед війною тут коштувала по 3 тисячі за сотку – такі високі ціни пошукати навіть під Києвом.
Проблеми:
Голова міськради на посаді вже 27 років. Це ж який "дах" треба мати, щоб триматися стільки років? Нещодавно сесія ради ніби усунула його з посади, але все було підлаштовано так, що це рішення ради може бути визнано незаконним, бо кворуму на сесії не було.
Міська рада займається лише дерибаном землі, а питання інфраструктури, соціальні питання відправляють вирішувати в Слов'янськ, якому адміністративно підпорядкований Святогірськ.
З мовчазного дозволу місцевої владної верхівки, якій, вочевидь, завжди потрібна "свіжа копійка", унікальні соснові ліси ночами вирізають і вивозять на продаж. Поліція не реагує.
На горі біля Святогірського монастиря – 22-метровий бетонний пам’ятник Артему (Сергеєву) – в кубістичному стилі, заввишки над над... куполами церков монастиря. Кажуть, в казармах (келіях) монастиря вже тривалий час живуть сім’ї проросійських бойовиків.
150 монахів – а це близько 5% усіх реальних виборців – строєм ходять на вибори, голосуючи за тих, хто у місті при владі. Вони, разом з немічними пенсіонерами, хворими у лікарні, іншими залежними від влади, також є частиною адміністративного ресурсу.
Громадськість намагається контролювати органи управління з метою змусити їх здійснювати свої зобов’язання. Найбільше інтереси громади захищають не обрані населенням саме з цією метою органи місцевого самоврядування, не політичні партії, а громадські організації. Це ненормально. Дійсно, ми хворі. Якщо органи місцевого самоврядування обирати для того, щоб їхні представники могли краще зловживати своїм становищем, то краще їх не обирати взагалі. Якщо так стається, що в ОМС балом заправляють мафіозі, то що роблять СБУ, поліція та ін. І навіщо вони потрібні?", – про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив учасник заходу, представник Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.