ПоддержатьУкраїнська

"Треба не боятися говорити про корупцію, чиновників-хабарників, не боятися ставити їм незручні запитання і виводити на чисту воду" - Руслана Парфьонова

StopCor
StopCor

StopCor

'Треба не боятися говорити про корупцію, чиновників-хабарників, не боятися ставити їм незручні запитання і виводити на чисту воду' -  Руслана Парфьонова

Голова Уманського осередку ГО "Стоп корупції" Руслана Парфьонова розповіла про початок своєї антикорупційної діяльності, відкриття осередку в Умані та особливості боротьби з корупцією у регіоні.

Що Ви робили до того, як очолити осередок "Стоп корупції" в Умані?

За фахом я юрист. Закінчила Одеську національну юридичну академію. Працювала в податковій інспекції, а останній часом - у військовій частині. Як людині, котра розуміється на законодавстві, було боляче дивитися на те, як прості громадяни не могли вирішити елементарні питання, бо скрізь процвітала корупція. Після Революції Гідності, як і в багатьох містах, організувалася група активних громадян і в нашому місті. Це було зібрання, яке проходило під назвою "Майдан". Ми збиралися тричі на тиждень і обговорювали питання та плани, як правильно організувати контроль над владою.

З якого моменту, інциденту особисто для Вас почалася боротьба з корупцією?

Мене зачепило питання збору коштів в школах та дитячих садочках, поборів у лікарнях. І після того як я вивчила корупційну складову, чому ж у міста бракує грошей на те, що має бути безплатним, що має забезпечувати держава, я зрозуміла, за яким принципом і в чиїх інтересах формують місцеві бюджети. Місцеві депутати мають свої інтереси: продають за безцінь комунальне майно, здають його в оренду безоплатно своїм родичам, кумам. Звідси і така різниця між фінансовим становищем людей у нашій країні. Своїм - усе, іншим нічого.

Які саме прояви корупції характерні для Вашого регіону?

Необґрунтовані тарифи на перевезення, воду, тепло. Перекачування бюджетних коштів через систему субсидій. Адже що більше завищений тариф, то більше можна витягнути з бюджету грошей. Правоохоронна система не діє взагалі. Чиновники не бояться ні прокуратури ні міліції. В Умані ми з громадськими активістами багато зробили спільними зусиллями. Для початку добилися, щоб чиновники почали виконувати Закон України "Про доступ до публічної інформації", а вже потім пішли і розслідування і кримінальні справи.

Чому Ви вирішили приєднатися до команди "Стоп корупції"? Хто сформував осередок в Умані, хто ці люди: активісти, молодь?

Ми подумали і вирішили, що потрібно обєднуватися. Ми і молодь маємо жити достойно і це можливо в нашій краіні. Адже лише разом ми сила. Люди хочуть комусь довіряти, піти і отримати підтримку, але не всі знають, як це зробити. А робити це треба просто і відкрито. Не боятися казати про факти корупції, про чиновників-марнотратників, ставити їм незручні запитання та виводити на чисту воду.

Чого вдалося досягти спільними силами зі "Стоп корупцією"?

Ми не так давно у команді ГО "Стоп корупції", але вже відчули свої переваги - про організацію чули, знають, учасників руху поважають, з їхньою позицією рахуються. Це хороший старт, а попереду - гучні розслідування, викриття налагоджених роками корупційних схем та арешти чиновників-хабарників.

Другие новости

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

Теперь открыт круглосуточный доступ к Единому государственному реестру деклараций лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления, с учетом мер безопасности, определенных п. 2-11 Заключительных положений Закона "О предотвращении коррупции"