ПоддержатьУкраїнська

У Генпрокуратурі запевняють, що розслідують напад на журналістку Лілію Ткачук

StopCor
StopCor

StopCor

У Генпрокуратурі запевняють, що розслідують напад на журналістку Лілію Ткачук

У Генеральній прокуратурі України стверджують, що у провадженні Броварського ВП Головного управління Національної поліції в Київській області перебуває кримінальне провадження від 8 жовтня 2015 року щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналіста ГО "Стоп корупції" Лілії Ткачук у селі Княжичах за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 171 ККУ.

"Органами прокуратури вжито заходів до належної організації подальшого досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні. Зокрема, з метою всебічного і повного дослідження обставин кримінального провадження процесуальним керівником у порядку ст. 36 КПК України надано письмові вказівки та ініційовано питання про притягнення до відповідальності винних у неналежному розслідуванні службових осіб", – ідеться у відповіді ГПУ, цитує ресурс detector.media.

Окрім того зазначається, що Броварським ВП ГУ НП в Київській області 15 квітня розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо встановлення шлагбаума на вул. Зеленій у селі Княжичах за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 ККУ.

"Досудове розслідування у провадженнях триває, про їхні результати сторони кримінального провадження будуть повідомлені у встановленому законом порядку" , – зазначають в Генпрокуратурі.

Нагадаємо, на засіданні 13 квітня 2016 року Комітет з питань свободи слова вкотре розглянув питання про звернення громадської організації "Стоп корупції" щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістки Лілії Ткачук і був обурений бездіяльністю слідчих, ідеться у публікації на сайті detector.media.

Нагадаємо, журналістка "СтопКору" Лілія Ткачук постраждала під час зйомок сюжету в Княжичах на Київщині. Дівчина "поплатилася" за цікавість, коли хотіла дізнатися, на яких підставах посеред вулиці встановили шлагбаум. На нашу колегу напав місцевий житель Дмитро Іванов, який ображав і штовхав її. За фактом перешкоджання професійній діяльності журналіста правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 171 ККУ.

Пізніше правоохоронці закрили справу і команда "Стоп корупції" пікетувала прокуратуру та поліцію Броварського району.

Згодом закрите київською обласною поліцією провадження про напад на знімальну групу "СтопКору" поновили і передали з Броварської міської прокуратури до Київської обласної.

30 березня Комітет свободи слова ухвалив рішення звернутися до керівництва МВС та ГПУ з приводу затягування розслідування провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності журналістки проекту.

Другие новости