ПоддержатьУкраїнська

У ГПУ пішли слідами "СтопКору" та оголосили полювання на лісорубів-нелегалів

StopCor
StopCor

StopCor

У ГПУ пішли слідами 'СтопКору' та оголосили полювання на лісорубів-нелегалів

Співробітники СБУ, Управління внутрішньої безпеки спільно з працівниками обласних прокуратур Вінницької, Львівської та Чернівецької областей протягом тижня провели понад 100 обшуків у справах незаконних рубок та реалізації лісодеровини за фіктивними документами.

Про результати операцій на своїй сторінці у соцмережі повідомив Генпрокурор Юрій Луценко.

"Липа - це дуб, оформлений як сосна",- цей старий жарт виявився реальністю під час обшуку на Львівщині. За фальшивими сертифікатами походження, з фальшивими чіпами дуб відправляли як сосновий кругляк, який не заборонено до експорту", - написав Юрій Луценко.

Під час обшуків вилучено речові докази, які свідчать про незаконну господарську діяльність: "чорну" бухгалтерію, підроблені накладні, печатки різних юридичних осіб, банківські картки, транспортні засоби, тисячі кубів лісової продукції, додав головний прокурор України.

Затримано організаторів злочинів, встановлені їх посібники.

"Це лише початок роботи, яка, почавшись із низових ланок, неодмінно виведе на головних організаторів екоциду", - пообіцяв Луценко.

Зазначимо, що журналісти "СтопКору" провели серію журналістських розслідувань про незаконну вирубку та контрабанду деревини. Зокрема, у Чернівецькій області представники "Стоп корупції" спільно з місцевими активістами провели спецоперацію по боротьбі з контрабандою лісу та цигарок.

За даними координатора проекту Романа Бочкали, ліс винищують та вивозять в Румунію під виглядом дров. Друга схема - під виглядом сосни, яку можна вивозити, гонять дуб, липу, які перебувають під дією мораторію.

За даними координатора проекту, у корупційній схемі задіяні усі - лісники, екологи, поліція, прокуратура, СБУ, митниця, податкова.

За викривальний сюжет керівництво Держприкордонслужби внесло координатора "Стоп корупції" Романа Бочкалу в так званий список "підозрілих осіб". У цій базі реєструють прізвища небезпечних злочинців та терористів.

Після звернення юристів "Стоп корупції" та публічного резонансу Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України відкрила два кримінальні провадження на службових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України - за "службове підроблення" та "перешкоджання законній професійній діяльності".

Другие новости