ПоддержатьУкраїнська

У Кіровоградській ОДА повідомили "СтопКору" деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

StopCor
StopCor

StopCor

У Кіровоградській ОДА повідомили 'СтопКору' деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

Активісти «Стоп корупції» взяли участь у засіданні антирейдерського штабу у Кіровоградській обласній державній адміністрації. На комісії зібралися представники та очільники обласної державної адміністрації, обласного управління юстиції, прокуратури області, обласної поліції, СБУ, обласної ради. Також була присутня заступник міністра юстиції України – Олена Сукманова.

У Кіровоградській ОДА повідомили ''СтопКору'' деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

В епіцентрі уваги були проблемні питання щодо рейдерства в Кіровоградській області. Деталі повідомили журналісти «СтопКору».

У Кіровоградській ОДА повідомили ''СтопКору'' деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

«Проблема рейдерства в аграрній економіці не втрачає своєї тенденції» – прокоментував ситуацію губернатор Кіровоградської області Сергій Кузьменко.

Одною з основних тем на засіданні стало питання про стан справ на СВК «Агрофірма Маріампольська».

«Моя позиція принципова, я буду стояти на тому, щоб інформувати суспільство, хто був ініціатором, хто замовником, хто яку роль відіграє в цій ситуації», – додав Кузьменко.

Заступник міністра юстиції України Сукманова також прокоментувала:

«Мене тішить, як громада тісно відстоює свої права. Це абсолютно правильна позиція». А потім зазначила, що юридична боротьба за права кооперативу ще не закінчилася. За її словами, наразі ж потрібно через суди та кримінальні провадження визнати недійсними будь-які документи.

Представник управління юстиції в Кіровоградській області Володимир Гуцул зазначив, що всі права засновників кооперативу були поновлені, і саме люди зараз є власниками в реєстрі. Також було поновлено директора Костянтина Міщаніна. «Це була кропітка робота і непроста. Інша сторона застосовувала декілька контратак, щоб завадити Міністерству юстиції», – також додав Гуцул.

Представник управління Нацполіції в Кіровоградській області зі свого боку розповів, що по даному кримінальному провадженню вжили першочергових дій, були накладені арешти на рахунки, майно, корпоративні права, щоб запобігти у майбутньому захоплення підприємства рейдерами. Та поки проводиться розслідування, вже йде робота з колом осіб, які могли бути причетні до даної справи, та поки що підозра нікому не оголошувалась.

«Встановлено, що загальні зібрання працівників СКВ не проводилися.

Поки що підозра нікому не оголошувалась», – прокоментував він.

Зрештою, губернатор Кіровоградської області узагальнив, що при облдержадміністрації була створена група із представників правоохоронних органів, які виїжджали на підприємство і розбиралися в ситуації. І наразі ця справа на контролі.

Держреєстратора Кіровоградської обласної філії комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» В. Кундас, яка провели перереєстрацію сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська», відсторонили від роботи на рік. Про це активістам «Стоп корупції» повідомила заступник міністра юстиції України Олена Сукманова під час засідання антирейдерського штабу у Кіровоградській ОДА.

Додамо, що напередодні «СтопКор» з’ясував, шо незаконна зміна організаційної форми та складу засновників сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська», що у селі Луганка на Кіровоградщині, скасована. Однак, підприємство не може працювати через арештовані рахунки та майно. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції», які виїхали на місце після звернення співвласників кооперативу.

У Кіровоградській ОДА повідомили ''СтопКору'' деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

«Підприємство не може на даний час працювати як раніше, оскільки рахунки залишаються арештовані Ленінським районним судом Кропивницького.

Та є кримінальне провадження, в рамках якого все майно і рахунки арештоване.

Бухгалтер сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська» пояснює ситуацію з вилученням документів. Вони вилучались двічі: перший раз в січні, а другий – в березні. За словами бухгалтера, вилучення було зроблено для того, щоб здійснити фальсифікацію протоколу зборів, яким нібито змінили форму власності кооперативу з СВК на ТОВ», – передають з місця подій активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, команда «Стоп корупції» виїхала на Кіровоградщину після спроби рейдерства на сільськогосподарському виробничому кооперативі «Агрофірма Маріампольська», що у селі Луганка. На підприємстві, за даними активістів, шахрайським способом змінили власника і директора.

Кооператив утворений у 2006 році з тодішнього колгоспу. Налічує 300 робітників, в обробітку перебуває 5 тисяч гектарів землі понад 700 пайовиків. Підприємство займається вирощуванням олійних і зернових, а також розводить худобу. Кооперативом керує правління з 11 співвласників, керівник – Костянтин Міщанін, співвласниками землі фактично є 785 осіб.

У Кіровоградській ОДА повідомили ''СтопКору'' деталі справи про спробу захоплення місцевого кооперативу

«За словами підприємців, у квітні цього року на територію кооперативу приїхало четверо чоловіків, які показали документи про перереєстрацію підприємства. Згідно з даними в Держреєстрі, кооператив припинив існування, його правонаступником вказано підприємство-клон – ТОВ «Агрофірма Маріампольська», співзасновником якого є київське ТОВ «Вермонт Альянс». Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ця «товка» зареєстрована 1 березня цього року. У статутному фонді має 100 гривень, зареєстрована на Володимира Затолюка.

Реєстраційні дії проводила держреєстратор Кіровоградської обласної філії комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» В. Кундас. Перереєстрацію здійснювала на основі протоколів зборів власників, в яких йдеться про зміни. Підприємці кажуть – це підробка, адже підприємство колективне, й ніхто з його співвласників не підписувався щодо зміни організаційної форми та складу засновників. На останніх зборах співвласників підписували протоколи лише щодо звіту за рік діяльності», – ідеться у публікації місцевого видання kypur.net.

Журналісти «СтопКору» дізналися, хто може стояти за спробою рейдерського захоплення кооперативу на Кіровоградщині

За словами працівників СВК «Агрофірма Маріампольська», за спробою рейдерства, тобто перереєстрації підприємства, може стояти колишній працівник кооперативу та місцевий підприємець – Володимир Тітаренко. Адже це саме він написав заяву до поліції, через яку у СВК вилучили документи. Також, подейкують, саме він мав стати головою нового ТОВ.

Ми поспілкувалися з паном Володимиром. Свою участь у спробі рейдерства він коментує так: «Є правоохоронні органи, нехай розбираються, я не боюся». А також зазначив, що нинішню владу кооперативу потрібно міняти, і він сам не відмовиться очолити СВК.

Другие новости