ПоддержатьУкраїнська

У Криму померла 96-річна зв’язкова УПА Теодозія Кобилянська

StopCor
StopCor

StopCor

У Криму померла 96-річна зв’язкова УПА Теодозія Кобилянська

У Криму померла 96-річна зв’язкова УПА Теодозія Кобилянська

У Криму померла 96-річна зв’язкова УПА Теодозія Кобилянська

У кримському селі Роздольне померла колишня зв’язкова УПА, 96-річна Теодозія Кобилянська, яка пережила тортури і табори радянського режиму.

Про це у вівторок, 11 лютого,  в коментарі “Крим.Реалії” розповів настоятель і секретар парафії ПЦУ в Роздольненському районі отецьЯрослав Гонтар.

“Мені повідомили друзі Теодозії Карлівни. Ситуація була критичною… Останні три-чотири роки вона приймала інсулін. А до цього вона спеціальну дієту використовувала і була на таблетках”, – зазначив отець Гонтар. 

Як розповів друг Теодозії Кобилянської, також житель села Роздольне, Анатолій Заблоцький, жінка померла в неділю, 9 лютого, у себе вдома.

У вівторок, 11 лютого, її поховали на центральному кладовищі Роздольного.

Читайте также: Окупанти провели в Криму навчання з підводним човном

Теодозія Кобилянська народилася в селі Микулинці на Тернопільщині.

Після школи вступила в Організацію українських націоналістів, а в 1943 році стала зв’язковою УПА.

У червні 1946 року її вистежили і заарештували.

Була засуджена за двома статтями: 54-1а Кримінального кодексу УРСР – зрада батьківщині, і 54-11 – участь у контрреволюційній організації. Їй присудили 10 років таборів.

Після суду Теодозію Кобилянську спочатку відправили на лісоповал – у табір біля Красноярська, так званий “КрасЛаг”, потім перевели в Казахстан у “СтепЛаг”.

Після смерті Йосипа Сталіна вирок Теодозії переглянули. В цілому, вона провела дев’ять років у таборах і ще рік – у вільному поселенні в Караганді.

Потім переїхала в село Роздольне в Криму.

Після розвалу Радянського Союзу була реабілітована.

У 1990-х роках Теодозія Кобилянська знову почала займатися суспільно-політичною діяльністю, зокрема – заснувала районну організацію Конгресу українських націоналістів.

Другие новости