ПоддержатьУкраїнська

У НАЗК продовжили перевірку е-декларацій героя розслідувань "СтопКору" – мера Чорноморська

StopCor
StopCor

StopCor

У НАЗК продовжили перевірку е-декларацій героя розслідувань 'СтопКору' – мера Чорноморська

У Національному агентстві з питань запобігання корупції вирішили продовжити строк повної перевірки е-декларацій, поданих 5-ма суб’єктами декларування. Серед них і герой розслідування «СтопКору» і голова Чорноморської міської ради Одеської області Валерій Хмельнюк. Задекларовані статки чиновника за 2016 - 2017 роки вивчатимуть у НАЗК ще протягом додаткових 30 календарних днів.

Нагадаємо, що рішення про продовження повної перевірки декларації приймається у випадку неотримання відповідей та/або інформації по суті, необхідних для проведення повної перевірки декларації, у відповідь на запити (листи) Національного агентства.

Додамо, у прокуратурі Чорноморська Одеської області зареєстрували заяву активістів «Стоп корупції» з корупційним досьє на начальницю відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олену Липач.

Згодом Чорноморська місцева прокуратура Одеської області повторно відкрила кримінальне провадження проти чиновниці.

За даними розслідування журналістів, чиновниця спільно з чоловіком за гроші допомагає громадянам у вирішенні земельних питань.

Зазначимо, журналісти «СтопКору» викрили цілий сімейний підряд, який у припортовому Чорноморську промишляє видачею липових дозволів на нелегальні прибудови. Автор розслідування Олександр Мамай через інсайдерів у Чорноморській міськраді розкрив усі злочинні схеми начальниці відділу ДАБІ Олени Липач, її чоловіка та помічника-«рєшали». Окрім продажних чиновників, які за гроші «узаконюють» нелегальні будівлі, у Чорноморську існує кілька схем з отримання землі в обхід законів.

«Перша схема – цінні землі виділяють на кооперативи. Однак це не кооперативи учасників АТО, вчителів або тих, кому нема де жити. Друга «накатана» схема – комунальні підприємства, вони отримують землю без конкурсу. Під час будівництва або реконструкції комунальних та державних установ обов’язково готується проектно-кошторисна документація. Але якщо вартість робіт до 300 тисяч гривень – експертиза цієї документації – необов’язкова. Тоді й з’являються грошові маніпуляції – по-народному «відкати». Будматеріали раптово дорожчають, у робітників – зарплати як у ЄС. Якщо ж кошторисна вартість об’єктів – понад 300 тис. грн, їх просто ділять на частини, щоб не перевищувати ліміт», – зазначає автор сюжету Олександр Мамай з посиланням на інформацію інсайдерів.

Другие новости