ПоддержатьУкраїнська

У "СтопКорі" дізнались про справжні результати виборів керівництва Державного бюро розслідувань

StopCor
StopCor

StopCor

У 'СтопКорі' дізнались про справжні результати виборів керівництва Державного бюро розслідувань

Новообраний директор Державного бюро розслідувань Труба отримав найгіршу характеристику за результатами тестів. Навпроти його прізвища стояла відмітка "ненадійна особа (супер високий ризик)".

Про це стало відомо координатору "СтопКору" Роману Бочкалі, який отримав у розпорядження результати тестів. Подробиці журналіст повідомив у соцмережі.

"Щодо результатів виборів керівництва ДБР. Отримав у розпорядження такий ось документ. Результат тестів по всіх кандидатах. І що ми бачимо. Перемогли ті, хто отримав... найгіршу характеристику. Навпроти прізвищ Труба та Варченко висновок – "ненадійна особа (супер високий ризик)". І зазначено, що в США та Ізраїлі не допускають до співбесіди при такому результаті. А в нас допускають. При цьому Труба взагалі на голову не подавався, а на заступника. Вже на старті закладено ґрунт для оскаржень та недовіри. Хотіли типу як краще, а вийшло як завжди. Ну в добрий шлях...",  – написав Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

Нагадаємо, напередодні директором Державного бюро розслідування став Роман Труба.

Таке рішення ухвалила в четвер комісія з обрання керівництва ДБР після проведення рейтингового голосування за кандидатів.

Кандидатуру Труби підтримали 9 членів комісії (усі).

Решта кандидатів набрала від 0 до 4 голосів. Зокрема, головний військовий прокурор Анатолій Матіос набрав два голоси.

Також комісія підтримала рішення про подання прем'єр-міністру щодо призначення Труби директором ДБР і пізніше обрала двох заступників Труби.

Труба – керівник департаменту ТзОВ "Юридична компанія "Сектор права". Згідно з його біографією, 6 років і 5 місяців він пропрацював на керівних посадах у прокуратурі.

Комісія ДБР складається з 9 членів. По троє з них обирали Кабмін, Верховна Рада і президент України.

Перед обранням директора комісія допустила Олексія Геращенкова до переліку кандидатів на посаду першого заступника чи заступника директора ДБР.

Додамо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала за закон про створення Державного бюро розслідувань.

Згідно із законом, Бюро має виявляти, розкривати та припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій.

Розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчиненим прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро, прокурорами Антикорупційної прокуратури.

Другие новости