Всі 3 дні спікери, які проводять навчання у «Школі громадянської освіти», будуть обговорювати різноманітні теми, які безпосередньо цікавлять громадських активістів. Всі заняття спрямовуються на те, щоб антикорупціонери отримали певні компетентності та навчилися чомусь новому. Про це повідомляє журналістка «СтопКору» Дарина Ткачук. «Директор Інституту громадянської освіти Людмила Зубрицька однією з основних тем модуля виокремила проблему зворотного зв’язку з владою», зазначила журналістка.
«Ми будемо говорити про методи впливу на владу, зокрема, один з таких методів – громадські слухання, тобто яким чином влада може почути громадськість. На жаль, сьогодні не всі громадяни можуть прийти й поговорити з владою та донести свою позицію», – повідомила лекторка.
«Після такого тренінгу активісти повинні навчитися бути почутими як громадою, так і владою. Не менш важливим завданням для антикорупціонерів за весь курс тренінгів – навчитися залучати на свою сторону активну частину громадськості. Також для впливу на місцеву владу навчитися досліджувати, як виконується законодавство. А в результаті – зрозуміти, як змусити владу і правоохоронні органи боротися з корупцією спільними силами», – додала Зубрицька.
Представники «СтопКору» зазначають, що по закінченню всіх тренінгів активісти мають використати свої знання на практиці.
«Згідно з планом, наші громадські активісти мають провести круглі столи в регіонах України, інформаційні кампанії, так само провести громадські антикорупційні кампанії та досягти конкретних результатів», – зазначив керівник проектного офісу ГО «Стоп корупції» Леонід Волошенко.
«Ми навчимо активістів, як розміщувати інформацію, як проводити адвокаційну кампанію, як звернутися до правоохоронних органів, до місцевої влади. Для цього вони повинні добре розуміти, як працюють органи місцевого самоврядування, як впливати на рішення які приймають ці органи», – додав представник «Стоп корупції».
Нагадаємо, що сьогодні для активістів «Стоп корупції» розпочався другий модуль «Школи громадянської освіти». Другий етап навчання розпочався з теми круглих столів. У заході беруть участь представників регіональних осередків з Житомира, Олевська, Марганця, Миколаєва, Сєвєродонецька, Генічеська, Врадіївки, Покровська (Донецька область), Святогірська, Броварів, Сум, Ізюма, Львова.
Подробиці повідомила журналістка «СтопКору» Дарина Ткачук.
«Доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти Людмила Зубрицька детально розказала активістам, що таке круглий стіл, як його організувати та які основні цілі такого заходу: зібрати партнерів й обговорити найактуальніші корупційні проблеми, які надалі будуть вирішуватися. Також повідомила, яка роль модератора, доповідачів та ЗМІ на круглих столах. Про тему політичних протестів і державної політики у світі на модулі розповідав доцент кафедри політології НаУКМА Іван Гомза. Активісти "Стоп корупції" активно брали участь в обговоренні тем модуля та ставили запитання, що цікавлять. Представники проекту показали велику обізнаність у процесі організування круглих столів, адже вже мають потрібний досвід. Другий модуль Школи громадянської освіти для активістів буде проходити з 16 по 18 березня», – зазначила журналістка.
Нагадаємо, ще наприкінці січня за підтримки Євросоюзу для громадських активістів з різних куточків України розпочали проект, який називається Школа громадянської освіти. Його метою є обізнаність громадськості у питаннях боротьби з корупцією в Україні.
"Для того, щоб зрозуміти, як боротися з корупцією – потрібно розуміти, яким чином вона з’являється. Тому ми запроваджуємо навчання, яке буде сприяти обізнаності в політичних процесах, обізнаності в правах громадянського суспільства і його представників", – зазначила один зі спікерів – Людмила Зубрицька – доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти.
Додамо, що у січні цього року представники центрального офісу ГО "Стоп корупції" спільно з тридцятьма активістами з вісімнадцяти регіональних представництв проекту з усієї України відкрили і провели перші дні навчання у «Школі громадянської освіти". Команда ГО «Стоп корупції» заснувала та запустила роботу унікальної «Школи громадянської освіти». Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).
«Школа громадянської освіти дозволить підвищити спроможність місцевих громад протидіяти корупції та сприятиме антикорупційним реформам на місцевому рівні. У результаті цього проекту громадські активісти з ГО «Стоп корупції» навчаться досліджувати корупційні ризики у місцевих органах влади, проводити розслідування корупційних вчинків і конфліктів інтересів, залучати громадськість до протидії корупції та досягати успіху у реформуванні місцевої влади», – зазначають автори ідеї зі «Стоп корупції».