ПоддержатьУкраїнська

Українська сторона шокована російсько-британськими розкопками в Криму

StopCor
StopCor

StopCor

Українська сторона шокована російсько-британськими розкопками в Криму

Російські археологи спільно з британськими планують розпочати розкопки в окупованому Криму  та місті Севастополь. Міністерство культури України заявило про протест таких протиправних дій і звернулося в ЮНЕСКО.

Новину повідомляє прес-служба Мінкульту.

В оприлюдненій відомством заяві йдеться про те, що британські вчені-археологи з Бристоля мають намір приїхати в окупований Росією Крим, щоб разом з російськими колегами взяти участь в розкопках, присвячених темі Кримської війни 1853-1856 років. Також вони планують організовувати студентські табори та видавати відповідну літературу. Міністерство вимагає реакції від МЗС, а саме надіслання ноти протесту МЗС Великобританії та Північної Ірландії, а також Росії.

"Міністерство культури України звертає увагу, що будь-яке втручання у цілісність об’єктів  культурної спадщини, що знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, розцінюватимуться Українською Стороною як порушення Росією своїх обов'язків як держави-окупанта з покладенням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності. А також вимагає від РФ як держави, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, забезпечити виконання своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом", – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

При цьому там посилаються на Конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, в якій йдеться про те, що держава-окупант зобов'язується поважати та охороняти культурні цінності країни, чию територію захопила, а не претендувати на них.

Мінкульт України просить британську владу заборонити своїм вченим та студентами приїхати до Криму без відповідних дозвільних документів від української сторони. Також відомство звернулося до міжнародної організації, що займається охороною культурної, історичної та археологічної спадщини.

"Мінкультури звернулося до Генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової із закликом засудити протиправні дії РФ як країни-окупанта та вжити заходів щодо відновлення правового порядку згідно з Конвенціями ЮНЕСКО", – йдеться в заяві.

Другие новости