ПоддержатьУкраїнська

Уточнення щодо скерування до суду обвинувальних актів щодо вбивств журналістів В’ячеслава Веремія та Василя Сергієнка

StopCor
StopCor

StopCor

Уточнення щодо скерування до суду обвинувальних актів щодо вбивств журналістів В’ячеслава Веремія та Василя Сергієнка

Засоби масової інформації поширюють інформацію про нібито направлення до суду кримінального провадження щодо вбивства журналіста В’ячеслава Веремія з посиланням на Державне бюро розслідувань.

Офіс Генерального прокурора вважає необхідним повідомити, що ця інформація не відповідає дійсності.

Прокурорами Генеральної прокуратури у лютому 2018 року направлено до суду 2 справи про закінчений замах на вбивство В’ячеслава Веремія і вчинення хуліганства та протидії мирним акціям протесту, що мало місце в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року на перехресті вулиць Велика Житомирська та Володимирська в м. Києві. Одне з них розглядає суд присяжних Шевченківського райсуду м. Києва, а в іншому 3 вересня 2018 року суд затвердив угоду про визнання винуватості і призначив реальну міру покарання.

Окрім того, у 2014 році Генеральною прокуратурою до суду направлено кримінальне провадження стосовно ще однієї особи за фактом вчинення хуліганства стосовно В’ячеслава Веремія в ніч з 18 на 19 лютого в м. Києві. В цій справі 13 червня 2018 року Апеляційний суд м. Києва засудив вказану особу до 5 років позбавлення волі, а Верховний Суд 10 вересня 2019 року залишив вирок у силі.

В січні ж 2020 року Офіс Генерального прокурора спільно з Центральним апаратом Державного бюро розслідувань направив до суду кримінальне провадження за фактом вбивства журналіста і активіста «Самооборони Євромайдану Черкаської області» Василя Сергієнка. Варто зазначити, що рішення про завершення досудового розслідування у цьому провадженні приймали слідчі управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України ще у квітні 2019 року.

Другие новости