ПоддержатьУкраїнська

В Одесі працівники міськради "перетворили" технічні приміщення й паркінг у квартири

StopCor
StopCor

StopCor

В Одесі працівники міськради 'перетворили' технічні приміщення й паркінг у квартири

Юристи "Стоп корупції" звернулись до головного прокурора Одеської області через факти грубого порушення містобудівного законодавства, а також корупції з боку службових осіб Одеської міськради у ході будівництва ЖК "Альтаір".

Усі подробиці юристи виклали у повідомленні про злочин.

"В Одесі за адресою вул. Люстдорфська дорога, 55 було здійснено будівництво "Багатоповерхового житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, двоповерховим торгівельним центром та підземним паркінгом, з інженерними мережами" (ЖК "Альтаір").

Після спорудження цього об'єкту Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала замовнику ПП "ТД "Каштан" Сертифікат серія УІ №165152120139 від 30.07.2015р., яким засвідчила відповідність закінченого будівництва об'єкту. У документі зазначено, що загальна кількість квартир у будинку – 391", – зазначають юристи "Стоп корупції".

У подальшому для отримання можливості реєстрації прав власності на викуплені квартири та приміщення в новозбудованому будинку замовник ПП "ТД "Каштан" сплатив пайові внески на розвиток інфраструктури міста за будинок на 391 квартиру, після чого подав документи у Київську районну адміністрацію Одеської міськради на отримання поштової адреси (на будинок та квартири), але вже на 431 квартиру, ідеться у повідомленні.

"40 додаткових квартир з'явилися шляхом розподілення на квартири верхніх технічних приміщень, що грубо суперечить містобудівному законодавству, ДБН та пожежним нормам (між верхнім жилим поверхом багатоповерхівки та дахом повинен бути технічний (нежитловий) поверх. Також зазначені дії зі створення додаткових 40 квартир за рахунок технічного поверху суперечать проекту будинку, містобудівним умовам та обмеженням Одеської міськради, Дозволу на початок будівельних робіт", – уточнюють правники.

Однак, це не завадило директорці юридичного департаменту Одеської міської ради Інні Поповській присвоїти поштові адреси квартирам в будинках за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога, 55/2 корпус 6, та корпус 7, зазначають юристи.

Відповідне розпорядження підписав і в.о. голови Київської районної адміністрації Одеської міської ради Володимир Кірєєв.

"За нашою інформацією, ці 40 квартир з'явились за рахунок зайняття приміщень технічних поверхів та паркінгу. Тобто, загальна площа комплексу залишилась такою ж, натомість загальна площа квартир збільшилась.

Викладене з порушенням містобудівного законодавства та ДБН робилось без внесення змін в дозвільні документи: "Містобудівні умови та обмеження" і "Дозвіл на початок будівельних робіт", – уточнюють юристи "Стоп корупції".

Зважаючи, що пайові внески на розвиток інфраструктури міста сплачуються до надання адреси об'єкту будівництва, за зайві 40 квартир вони не були сплачені в бюджет міста, чим нанесено збитки у великому розмірі громаді м.Одеса (за розрахунками, сума внесків мала складати 1,5-2 млн. грн.).

Також повинні були внести зміни в "містобудівні умови та обмеження", якими вирахувати навантаження додаткової кількості нових мешканців на район (додаткові паркомісця, місця в шкільних та дошкільних освітніх закладах, медичних установах і т.п.).

Таким чином, в діях в.о. Голови Київської РДА Володимира Кірєєва, директора юридичного департаменту Одеської міської ради Інни Поповської, керівника Управління капітального будівництва Одеської міськради Бориса Панова щодо видачі розпорядження та довідок про присвоєння адреси в ЖК "Альтаір", якими незаконно задекларовано додаткових 40 квартир, вбачаються ознаки злочинів,передбачених ст. 364 "зловживання службовим становищем" та ст. 366 "службове підроблення" КК України. А в діях керівництва ПП "Торговий дім "Каштан", які продали та продають громадянам у нежилих технічних поверхах об'єкти нерухомості у вигляді готових квартир (жилого фонду), на які навіть немає дозвільних документів, вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України "шахрайство", зауважують юристи "Стоп корупції".

Правники проекту просять головного прокурора Одеської області зареєструвати кримінальне провадження, здійснити розслідування та негайно взяти під арешт незаконні 40 об'єктів нерухомості, а також притягнути винних до кримінальної відповідальності.

В Одесі працівники міськради ''перетворили'' технічні приміщення й паркінг у квартири
В Одесі працівники міськради ''перетворили'' технічні приміщення й паркінг у квартири
В Одесі працівники міськради ''перетворили'' технічні приміщення й паркінг у квартири

Другие новости