ПоддержатьУкраїнська

В Україні вперше конфіскували іноземне судно з товаром за поїздки в Крим

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні вперше конфіскували іноземне судно з товаром за поїздки в Крим

Вперше в історії України прикордонна служба конфіскувала іноземне торгове судно, а також весь товар на його борту на суму майже 20 мільйонів гривень – рекордна вартість конфіскату. Відповідне рішення прийняв Малиновський суд Одеси щодо судна "Sky Moon" (прапор Танзанії) і його капітана, які перевозили соду з окупованого Криму.

Новину повідомляє "Преса України".

В Україні вперше конфіскували іноземне судно з товаром за поїздки в Крим

Як повідомила в четвер прес-служба військової прокуратури Південного регіону України, в рамках розгляду відповідного адміністративного протоколу про порушення митних правил суд постановив конфіскувати в дохід держави предмет контрабанди, а саме – вантаж соди вартістю майже 18,5 млн грн, а також саме судно, як транспортний засіб, що використовувався для вчинення правопорушення. Вартість конфіскованого судна не наводиться.

У прес-службі відзначили, що це найбільша партія товару, конфіскована за порушення митних правил, в історії України.

"Вперше в історії України суд прийняв рішення і про конфіскацію морського судна", – додали в прес-службі.

Також військова прокуратура має намір притягнути до кримінальної відповідальності капітана судна, одного із засновників компанії-власника вантажу – громадянина Молдови та, можливо, представника судновласника – громадянина Румунії.

Крім того, за результатами розслідування, військова прокуратура має намір офіційно проінформувати владу Чехії про порушення зареєстрованим на її території юридичною особою європейських санкцій щодо заборони торгівлі з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Як повідомлялося, слідство встановило, що капітан судна "Sky Moon", діючи за попередньою змовою з представником судновласника, відправниками та одержувачами вантажів, протягом 2016 роки 8 разів забезпечував заходи морського судна в закриті кримські порти Керчі, Феодосії та Севастополя.

Знаючи про тимчасове закриття для судноплавства морських портів на тимчасово окупованій території України та прийнятті міжнародним співтовариством санкції щодо Російської Федерації в зв'язку з окупацією території АР Крим, в порушення вимог міжнародного права та законодавства України, капітан переміщував до Туреччини та Молдови брухт, кальциновану і технічну соду, насіння льону.

За даними фактами розслідувалася кримінальна справа за ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

При цьому представник судновласника в грудні 2016 року намагався підкупити військового прокурора, щоб врегулювати питання з кримінальним провадженням.

Як повідомлялося, 30 листопада 2016 року представники Державної прикордонної служби України затримали вантажне судно "Sky Moon" (прапор Танзанії), незаконно заходило в порти анексованого Росією Криму. На судні перебувало дев'ять осіб - капітан і вісім членів екіпажу. На той момент судно перевозило понад 3 тис. тонн кальцинованої соди.

Другие новости