ПоддержатьУкраїнська

«Відкат» за продаж деревини на Чернівеччині – суд виніс вирок екскерівнику держпідприємства

StopCor
StopCor

StopCor

«Відкат» за продаж деревини на Чернівеччині – суд виніс вирок екскерівнику держпідприємства

Першотравневий районний суд міста Чернівці виніс обвинувальний вирок колишньому керівнику Державного підприємства «Новоселицьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу» через одержання службовою особою неправомірної вигоди, а також призначив покарання у вигляді штрафу у сумі 34 000 гривень з позбавленням права обіймати певні посади строком на 1 рік.

Суд встановив, що обвинувачений протягом жовтня 2019 – травня 2020 років одержав  від суб’єкта господарювання 14 600 гривень неправомірної вигоди.

Перебуваючи на посаді керівника та одночасно провідного інженера з лісосировинних ресурсів держспецлісництва, посадовець сприяв суб'єкту господарювання у реалізації деревини та укладенні договорів з продажу лісопродукції. Між підприємствами було укладено декілька договорів на продаж деревини різних порід загальною сумою більше 325 000 гривень. За домовленістю, "відкат" посадовцю становив 200-400 гривень за кожен метр кубічний проданої деревини.

26 травня 2020 року посадовця було затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання частини неправомірної вигоди.

Таким чином, службову особу визнано винною у одержанні службовою особою неправомірної вигоди, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч. 1 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, процесуальне керівництво - Чернівецька обласна прокуратура, оперативний супровід - Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

Другие новости