Вибори – це не лише політика, але й певною мірою кримінал. Про це свідчать події останнього тижня, за який було здійснено щонайменше два напади на журналістів та один на агітатора. Про це під час щоденного пресбрифінгу «Стоп політичній корупції» повідомила керівниця юридичного департаменту ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.
«15 жовтня поліція Київської області затримала чоловіка за здійснення нападу та нанесення ножових поранень агітатору. На Чернігівщині 14 жовтня поліція розпочала кримінальне провадження за фактом стрілянини поблизу агітаційного намету однієї з партій. Також 14 жовтня на Дніпропетровщині поліцією були затримані особи, котрі вчинили напад на журналістів нашого проєкту. Кримінальне провадження порушено за статтею 171 Кримінального кодексу України. Станом на сьогодні подано клопотання на перекваліфікацію на статтю 345/1 Кримінального кодексу України.
Понад те, наша журналістська група – не єдина, хто постраждала цього тижня. Журналістка «5 каналу» теж отримала тілесні ушкодження в селі Гатному Києво-Святошинського району. Вона знімала засідання виборчої комісії, під час якого чоловік почав забирати камеру та душити дівчину паском від камери. В результаті було порушено кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України, досудове розслідування триває», – розповіла вона.
Арійончик також закликала громадян не бути байдужими та повідомляти про випадки порушення виборчого законодавства. За її словами, інформацію можна донести дуже просто – за допомогою чат-боту, запущеного МВС.
«Телефонуйте на нашу гарячу лінію або використовуйте новий чат-бот Національної поліції, котрий полегшить наше з вами життя.
Чат-бот допоможе визначити такі види порушення:
– підкуп виборців або комісії;
– фінансування агітації;
– ведення агітації;
– перешкоджання волевиявленню.
Далі потрібно обирати область і адресу, де сталося порушення. Якщо громадянин перебуває на місці – одним кліком можна додати геолокацію. Після цього потрібно надіслати фото або відео порушення та коментар до них. Для зворотного зв’язку можна залишити свій номер телефону.
Повідомлення передається до Ситуаційного центру Національної поліції, обробляється та реєструється, після чого на місце події направляється патруль поліції.
Отже, прошу вас не залишатися байдужими та повідомляти про порушення. Адже тільки разом спільно ми зможемо зробити цей виборчий процес прозорим», – наголосила юристка.
Повне відео з брифінгу:
https://youtu.be/wghQoRc-90k