ПоддержатьУкраїнська

Внутрішня безпека поліції затримала розшукуваного псевдополіцейського

StopCor
StopCor

StopCor

Внутрішня безпека поліції затримала розшукуваного псевдополіцейського

Представляючись співробітником поліції, зловмисник скоїв серію заволодінь чужим майном шахрайським шляхом на території Тернополя. Опинившись під слідством, підозрюваний продовжив скоювати злочини вже в інших регіонах України. Оперативники ДВБ НПУ затримали шахрая у столиці.

Внутрішня безпека поліції затримала розшукуваного псевдополіцейського

У 2016 році поліція Тернополя отримала кілька повідомлень щодо заволодіння майном шахрайським шляхом особою, яка представлялась співробітником поліції. Злочини скоювалися в переважній більшості в парках міста відносно неповнолітніх. Чоловік підходив до підлітків, показував їм книжечку з логотипом "поліція", запевняв, що неподалік скоєно крадіжку мобільного чи ювелірних прикрас, саме таких, як у підлітків, тому їх потрібно віддати.

Таким чином зловмисник скоїв понад десяток шахрайств. Слідчі Тернопільського відділу поліції, під процесуальним керівництвом міської прокуратури за цими фактами розпочали кримінальні провадження, восени 2016-го фігурантові оголосили про підозру. Однак на виклики до слідчого чоловік не з'являвся, на телефонні дзвінки не відповідав, за місцем мешкання не перебував. Підозрюваного оголосили у розшук.

Встановлено, що з того часу зловмисник скоїв ще низку аналогічних злочинів, переїжджаючи між Тернополем, Києвом, Запоріжжям. Продовжував представлятися поліцейським та ошукувати неповнолітніх.

Правоохоронці тричі затримували афериста у столиці, де він заволодів майном потерпілих у Подільському районі та двічі у Святошинському, на території метрополітену. Проте, щоразу за рішенням суду шахрай опинявся на волі.

Варто зазначити, що в поле зору правоохоронних органів уродженець Овруцького району Житомирщини потрапив ще 2009 році. Крадіжки, грабежі та шахрайські дії чоловік скоював, постійно видаючи себе за співробітника, на той час ще, міліції.

В рамках захисту системи, 18 травня працівники Управління з розкриття злочинів, скоєних стосовно поліцейських Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, під процесуальним керівництвом Тернопільської міської прокуратури затримали 45-річного чоловіка у Києві. Тернопільський міський суд надав дозвіл на затримання зловмисника для доставлення до суду для взяття під варту.

Санкція ч.2 ст.190 КК України, яку інкримінують затриманому, передбачає покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

https://www.youtube.com/watch?v=HUE4TJXxTcM

Департамент внутрішньої безпеки

Національної поліції України

Другие новости