ПоддержатьУкраїнська

"Вона сама себе побила" – Верховний суд встановив порушення при розгляді справи про напад на журналіста "СтопКору"

StopCor
StopCor

StopCor

'Вона сама себе побила' – Верховний суд встановив порушення при розгляді справи про напад на журналіста 'СтопКору'

На Дніпропетровщині особа, яка здійснила напад на знімальну групу "Стоп Корупції ТБ", розбивши відеокамеру, і яка виграла з цього приводу місцевий та апеляційний суди, все ж буде притягнута до відповідальності. Такого висновку дійшов Верховний суд. 

''Вона сама себе побила'' – Верховний суд встановив порушення при розгляді справи про напад на журналіста ''СтопКору''

24 травня 2016 року кореспондент Ліля Ткачук разом з оператором під час журналістського розслідування, перебуваючи поряд з офісом зареєстрованої фірми "Тандем Траст Сервіс", яка була замішана в корупційних діях стосовно вивезення сміття, випадково зустрілася з власником цього приміщення, який повівся досить агресивно та неадекватно. Нападник Віталій Бондаренко, за інформацією містян, є родичем депутата Марганецької міської ради Олександра Бондаренка, керівника "чорної" каси, яка фінансує мера міста та деяких працівників поліції. Чоловік почав штовхати представників медіа та побив їхню відеокамеру, а це вже стаття 171 КК України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

''Вона сама себе побила'' – Верховний суд встановив порушення при розгляді справи про напад на журналіста ''СтопКору''

Органами досудового слідства, згідно з обвинувальним актом, Бондаренко В.В. звинувачувався в тому, що умисно перешкоджав журналісту ТОВ "Інформаційне агентство "Стоп корупції ТБ" Ткачук Л. та оператору у здійсненні ними законної професійної діяльності журналіста. Однак суддя Марганецького суду Тананайська вирішила, що Віталій Бондаренко невинний у пред'явленому обвинуваченні за цією статтею та виправдала за відсутністю в його діях складу злочину.

Після цього прокуратура Дніпропетровської області та потерпіла Ткачук Л. подали апеляційну скаргу за матеріалами кримінального провадження №12016040330000384 та просили скасувати вирок Марганецького суду як незаконний, необґрунтований та невмотивований у зв'язку з невідповідністю висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та ухвалити новий вирок, яким визнати Бондаренка В. винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України та призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік.

''Вона сама себе побила'' – Верховний суд встановив порушення при розгляді справи про напад на журналіста ''СтопКору''

Проте корумповані суди Дніпропетровщини показали своє справжнє обличчя. Колегія Апеляційного суду Дніпропетровської області, не дослідивши належним чином всі докази, вирішила відмовити в задоволені апеляційної скарги прокурора, який брав участь у розгляді кримінального провадження судом першої інстанції, та потерпілої Ткачук на вирок Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 червня 2017 року. Скаргу залишили без задоволення, тож вирок Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 червня 2017 року щодо Бондаренка В. не змінився – не винен.

Не погодившись зі всіма доводами колегії суду, прокуратура вирішила оскаржити його в касаційному порядку. І ось касаційна колегія вирішила касаційну скаргу прокурора задовольнити. Ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2017 року відносно Бондаренка В. скасували та призначили новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Зазначимо, що прокурор в апеляційній скарзі вказував, що ТОВ "Тандем Траст Сервіс" дійсно зареєстрований за цією адресою і там же знаходиться ювелірна майстерня, власником якої є Віталій Бондаренко, що свідчить про те, що він навмисно вводив в оману журналістів щодо місцеперебування цієї квартири.

До речі, пан Бондаренко займався підприємницькою діяльністю лише з 2005 по 2012 рік, тобто після цього він працював незаконно та не сплачував податки.

Колектив "СтопКору" сподівається, що нова колегія Апеляційного суду Дніпропетровської області детальніше розгляне доводи прокурора й потерпілої та все ж таки притягне винного до відповідальності.

Другие новости