ПоддержатьУкраїнська

Яценко Антон Володимирович

StopCor
StopCor

StopCor

Яценко Антон Володимирович

Яценко Антон Володимирович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

Місце народження

Народився 13 липня 1977 року в м. Києві.

Освіта

1998 р. - Київський економічний інститут менеджменту, спеціальність - менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства, кваліфікація - менеджер-економіст.

2002 р. - Київський національний економічний університет, спеціальність - правознавство, кваліфікація - юрист Наукова ступінь: - доктор економічних наук.

Сімейний стан

Одружений, виховує двох синів та доньку.

Кар'єра

1998-2001 рр. - Секретаріат Верховної Ради України, помічник-консультант народного депутата України.

2002-2003 рр. - Завідувач інформаційно-аналітичного відділу Управління по суспільно-політичних питань Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України.

2003-2004 рр. - Секретаріат Кабінету Міністрів України, помічник першого віце-прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

2004-2005 рр. - Проректор Київського економічного інституту менеджменту.

2007 р. - В.о. старшого наукового співробітника наукового відділу глобальних систем сучасної цивілізації Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

2007 - 2012 рр. - Народний депутат України VI скликання, Голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Член Партії регіонів.

16-17 березня 2011 року Яценко разом з іншими народними депутатами, обраними до Верховної Ради за списком БЮТ (Микола Баграєв, Олександр Шепелев, Віктор Павленко, Степан Глусь, Олександр Фельдман) увійшли до фракції Партії регіонів.

10 серпня 2012 року у другому читанні проголосував за Закон України «Про засади державної мовної політики»

На парламентських виборах в Україні 2012 року балотувався в одномандатному виборчому окрузі № 200 (Черкаська область) від Партії регіонів. Пройшов до парламенту, набравши 29,9% голосів.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

На парламентських виборах 2014 року пройшов до Ради за одномандатним виборчим округом №200 самовисуванцем, набравши 57.41% голосів виборців.

На парламентських виборах 2019 переміг на мажоритарному окрузі №200, як безпартійний самовисуванець. З 13 вересня 2019 - член депутатської групи "За майбутнє", до того був позафракційним. Член Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Скандал

Народний депутат України Антон Яценко відомий широкому загалу як «хрещений батько» «тендерної мафії». Тобто як розробник і творець масштабної корупційної схеми, через яку тендерні закупівлі в Україні стали наскрізь кримінальним процесом. При цьому бюджет держави щороку втрачав мільярди гривень.

Саме Яценко був автором законодавчих ініціатив під загальною назвою «тендерна палата». Які, зокрема, зобов'язували державні підприємства купувати якісь «інформаційні послуги» в рамках проведених тендерних закупівель виключно в структурах Яценко. Насправді, «інформаційні послуги» були фікцією: наприклад, кілька листків паперу, на яких були надруковані цитати з Закону «Про державні закупівлі», обходилися державним підприємствам до 4% від вартості закупівлі.

Ці кошти за «інформаційні послуги» перераховувалися на рахунки ряду фірм, зареєстрованих на підставних осіб з близького оточення Яценко. Потім ці фінансові «струмочки» акумулювалися на рахунку компанії «Роял Фінанс» (створена в 2007 році) в «Брокбізнесбанку».

«Брокбізнесбанк» Антон Яценко вибрав невипадково: відомо, що глава ДПА за часів прем'єрства Юлії Тимошенко і одночасно власник "Брокбізнесбанку" Сергій Буряк разом з Яценком планували пограбувати платників податків.

Механізм афери той же, що і при створенні Тендерної палати: намічалося впровадження при ДПА приватних фірм «прокладок», на які всі підприємці України повинні були платити гроші за можливість відправити до податкової звітності в електронному вигляді. За той час, що Сергій Буряк керував податковою, а Яценко крутив тендерні схеми, на рахунку компанії «Роял фінанс» в «Брокбізнесбанку» було перераховано 2,2 млрд. грн.

Компромат

Антона Яценко протягом тривалого часу називають «хрещеним батьком тендерної мафії» в Україні. Пошуковик Google на запит «тендерна мафія» видає, перш за все, матеріали, присвячені Яценко.

Кілька разів (1 вересня і 12 жовтня 2012) ЗМІ повідомляли про причетність Яценка до ДТП, проте він спростовував ці повідомлення.

Посилання

  • "Регіонал" Яценко заявив, що його "замовили"
  • Реінкарнація тендерної мафії
  • "Регіонал" Яценко подав до суду на журналіста за пост у Facebook

26.11.2019

Другие новости

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

Зарезал брата: в Киеве задержали убийцу

В полицию Киева поступило сообщение о том, что в квартире на одной из улиц Соломенского района обнаружено тело мужчины с колото-резаными ранами живота и ноги