ПоддержатьУкраїнська

Юристи повідомили Генпрокуратуру про всі злочини судді Чауса

StopCor
StopCor

StopCor

Юристи повідомили Генпрокуратуру про всі злочини судді Чауса

Юристи проекту "Стоп корупції" звернулися до Генеральної прокуратури України. У документі навели всі факти нехтування закону та порушення присяги суддею Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса. Деталі звернення повідомляють юристи.

"Суддя Чаус, перебуваючи на посаді судді Дніпровського районного суду Києва, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, 1 квітня 2016 року ухвалив неправосудне рішення, в якому скасував розшук спільника по злочинній діяльності колишнього президента України Віктора Януковича - відомого кримінального авторитета Юрія Іванющенка. Одночасно було скасовано санкцію на доставку Іванющенка під вартою для обрання запобіжного заходу та санкцію на оголошення у розшук - всеукраїнський та міжнародний", - зазначають юристи "Стоп корупції" у листі до Генпрокуратури.

На думку правників, таке рішення Чауса надало Іванющенку можливість вільно пересуватися, перетнути кордон України та виїхати за її межі. Також юристи припускають, що Чаус "розв'язав" руки Іванющенку для переоформлення майна та коштів і знищення доказів злочинів. А відтак Україні можуть бути завдані шалені економічні збитки, а про повернення вкрадених активів державі можна забути, зазначають юристи.

Окрім того, рішення про зняття з розшуку не оскаржується у судовому порядку, тож суддя районного суду порушив норми КПК України, уточнюють юристи.

Нагадаємо, Юрія Іванющенка звинувачують у незаконному збагаченні на суму 72 мільйони швейцарських франків і організації розкрадання 170 мільйонів гривень держкоштів, отриманих від продажу квот Японії на викиди парникових газів. З січня 2015 року Іванющенко перебував у державному та міжнародному розшуку Інтерполу.

Суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус систематично ухвалював неправомірні рішення, цькував автомайданівців та звільнив Юрія Іванющенка від міжнародного розшуку.

Журналісти програми розслідувань "СтопКор" зробили викривальний сюжет про діяльність одіозного судді Чауса. Зокрема, з'ясували, що тимчасова слідча комісія з перевірки суддів знайшла в його роботі порушення присяги, а Вища Рада Юстиції залишала Чауса на роботі.

Звільнення від розшуку Іванющенка не єдине "досягнення" у послужному списку судді. За даними журналістів "СтопКору", служитель Феміди "прославився" цькуванням активістів часів Майдану.

Юристи повідомили Генпрокуратуру про всі злочини судді Чауса
Юристи повідомили Генпрокуратуру про всі злочини судді Чауса
Юристи повідомили Генпрокуратуру про всі злочини судді Чауса

Другие новости