ПоддержатьУкраїнська

З початку запровадження карантинних заходів поліцейськими Одещини зареєстровано 1559 повідомлень, пов’язаних із коронавірусною інфекцією

StopCor
StopCor

StopCor

З початку запровадження карантинних заходів поліцейськими Одещини зареєстровано 1559 повідомлень, пов’язаних із коронавірусною інфекцією

Про це сьогодні під час брифінгу в обласній держадмінстрації сказав начальник ГУНП Олег Бех.

За результатами перевірки складено 279 адміністративних протоколів за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей). Серед осіб, на яких складені протоколи, – порушники правил перевезення пасажирів, керівники та працівники підприємств, організацій, торговельних закладів, а також пересічні громадяни, які порушили вимоги карантину, у тому числі ті, що стосуються самоізоляції. До Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості не вносились.

«В умовах сьогодення велику увагу поліцейські приділяють превентивній роботі, основна мета якої - недопущення поширення коронавірусу на території регіону», - підкреслив очільник ГУНП. - В середньому за добу до профілактичних заходів на території області залучається 858 працівників поліції, в тому числі для патрулювання – 795, для охорони місць обсервації – 5, для несення служби на контрольно-пропускних пунктах – 58».

Для запобігання розповсюдженню захворювання на Одещині розгорнуто роботу 19 карантинних постів. З них 3 - на в’їзді до м. Одеси та 16 - на території області. Крім того, з 08 квітня ще 5 таких постів додатково виставлені на території Подільського району (3 - навколо Подільська та 2 – у районі). Це пов’язано із збільшенням кількості випадків захворювання у цій місцевості (10 хворих, з яких 6 - госпіталізовано).

Поліцейські, які несуть службу на карантинних постах, контролюють дотримання перевізниками вимог Постанови Кабінету Міністрів України щодо заборони пасажирських перевезень у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному транспорті; перевіряють транспортні засоби, що прибувають з інших країн та регіонів держави, на предмет можливого виявлення хворих громадян чи тих, хто ухиляється від обсервації або самоізоляції; проводять роз’яснювальну роботу з людьми щодо діючих карантинних обмежень; забезпечують правопорядок та превентивні поліцейські заходи; виконують роботу з профілактики та розкриття злочинів і правопорушень, а у разі їх виявлення – здійснюють негайне реагування та документування протиправних дій.

Ще один напрямок роботи, про який розповів головний поліцейський області, - контроль за дотриманням правил карантину громадянами України, що повернулися з-за кордону.

Усього з початку введення карантину на територію Одещини прибули 1559 таких осіб. З них 1425 - авіарейсами до одеського аеропорту та ще 134 - поромом у Чорноморський порт.

На даний час обов’язкову обсервацію проходять 67 громадян. 16 з них у супроводі працівників поліції доправлені у санаторій - профілакторій «Портовик» в м. Южний, де дотримання вимог обсервації цілодобово забезпечують 4 працівники Южненського відділення поліції.

Ще 51 особа після повернення з-за кордону проходить обсервацію на території обслуговування Суворовського відділу поліції - у клінічному санаторії ім. Пирогова (курорт «Куяльник»). Тут контроль за дотриманням карантину здійснюють 1 працівник поліції та 6 військовослужбовців Національної гвардії.

Крім того, у тісній співпраці з місцевими медичними працівниками поліцейські перевіряють дотримання карантинних вимог громадянами, які знаходяться на самоізоляції за місцем мешкання.

Також Олег Бех торкнувся питання заходів безпеки під час релігійних свят, що наближаються. «Враховуючи нинішні реалії, ми провели зустрічі з представниками різних релігійних конфесій та обговорили можливості проведення культових заходів з урахуванням карантинних заборон та обмежень. Для того, щоб забезпечити безпеку людей, мінімізувати ризики поширення коронавірусної інфекції, у святкові дні біля церков та храмів будуть чергувати посилені наряди поліції. Вони не тільки слідкуватимуть за правопорядком у місцях проведення богослужінь, а й контролюватимуть дотримання громадянами вимог карантину», - сказав він. 

Відповів начальник ГУНП і на питання журналістів. Одне з них стосувалося урочистостей з нагоди 76-річчя визволення Одеси на Алеї Слави. «Покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу можливе за умови чіткого дотримання карантинних правил. Зокрема, тих, що стосуються обов’язкової наявності у громадян масок та обмежень в частині пересування групами не більше двох осіб. За цим пильно слідкують присутні на Алеї правоохоронці», - наголосив Олег Бех. На питання ж про правомірність дій представників місцевої влади та духовенства, які проводили богослужіння на Алеї Слави, керівник ГУНП відповів, що такі повідомлення дійсно надходили, зараз вони зареєстровані до Журналу єдиного обліку та перевіряються. Про правомірність дій учасників цих заходів можна буде говорити після ретельного вивчення усіх обставин.

Відео буде додано пізніше

Відділ комунікації поліції Одеської області

Другие новости