ПоддержатьУкраїнська

За даними "СтопКору", на Буковині відродили старі схеми для ввезення товарів з Туреччини та Китаю

StopCor
StopCor

StopCor

За даними 'СтопКору', на Буковині відродили старі схеми для ввезення товарів з Туреччини та Китаю

На пунктах пропуску автомобільного транспорту Порубне та Кельменці, якими найчастіше користуються підприємці, що возять товар і сировину з Туреччини та Китаю, відродили корупційну схему, за якою автобуси з товаром проїздять через кордон без митного оформлення. Про це повідомлять активісти чернівецького осередку "Стоп корупції". 

"Корупційну схему було відновлено з призначенням на чернівецьку митницю начальника Миколи Салагора. Кажуть, що саме він змушує начальників відділів митного оформлення пропускати через митний кордон України з Румунією контрабанду товарів і сплачувати йому данину з кожної митної зміни. Про корупцію на митниці заговорили самі підприємці, адже, кажуть, готові сплачувати за розмитнення товару до бюджету, але воно, розмитнення, має бути чесним та об'єктивним. Бо сьогодні, кажуть вони, на чернівецькій митниці ти або платиш хабар за пропуск без розмитнення, а це десь 2-2,5 тисячі доларів з автобуса "Мерседес Спринтер", або тобі почнуть так розмитнювати товар, що доведеться сплатити втридорога.

І більшість несуть хабарі. Є зміни, коли майже усю контрабанду товарів пропускають без розмитнення. На кілька хвилин вимикається світло, відкривається кордон і за декілька хвилин усі буси вже в Україні. Є такі ночі, коли через митницю без оформлення проїжджають заповнені вщент товаром понад 50 автобусів", – пишуть чернівецькі ЗМІ.

"Звісно, можна не давати хабара, а потім судитися через необ’єктивно завищену суму митних платежів при митному оформленні, але то займає багато часу. А час – це гроші. Якщо везеться, до прикладу, цілий бус сувоїв тканини для швейки, то він відшивається за тиждень-два, а в суди можна ходити й по півроку. Ми не можемо зупинити торгівлю чи виробництво, бо треба ходити до суду. І митники це добре розуміють. Тому така схема на чернівецькій митниці сьогодні й процвітає. А щоб дати план зы збору митних платежів по чернівецькій митниці, то тим, кому не вдається "проскочити" чи домовитися, просто нараховують більші суми мита ", – розповідають підприємці.

Другие новости