ПоддержатьУкраїнська

Журі, до складу якого увійшов "СтопКор", визначилось із переможцями у конкурсі "Є-розслідування"

StopCor
StopCor

StopCor

Журі, до складу якого увійшов 'СтопКор', визначилось із переможцями у конкурсі 'Є-розслідування'

У номінації журналістське розслідування "Регулярного національного конкурсу журналістських розслідувань та аналітичних досліджень "Є-Розслідування" переміг автор роботи про затрати місцевої влади на самопіарі.

За даними журналіста Володимира Харченка (Інтернет-видання TEXTY.org.ua), чиновники викинули на підвищення свого іміджу в очах громадян у пресі та ТБ 26,6 млн грн. Друге місце посів Олексій Братущак (Інтернет-видання "Українська правда"). "Ударники праці-2. Вони спалюють наші гроші". Третім став Богдан Красовський (сайт міста Слов'янська 6262.com.ua). "Вимагаємо багато – робимо мало".

До складу конкурсного журі увійшла редактор "СтопКору" Оксана Кодунова.

"Журналістське розслідування – дуже потужна зброя проти корупції! Підтвердження цьому – сотні кримінальних проваджень, відкритих після публікації матеріалів. І навіть самі правоохоронці зізнаються, що журналістам вдається розкопати такі унікальні факти, завдяки яким чиновників-товстосумів, зрештою, притягають до відповідальності", – зазначила наша колега Оксана Кодунова.

Конкурс проводився вже вчетверте і цього разу на адресу оргкомітету надійшло 52 матеріали від 34 учасників, що розкривають корупційні схеми та випадки неефективного використання коштів платників податків. Конкурс показав, що журналісти та громадські активісти все більше використовують для своїх розслідувань сучасні інформаційні технології. Загальний об’єм призового фонду становить 100 тис. грн.

Головна мета Конкурсу "Є-Розслідування" – популяризація відкритих даних у сфері публічних фінансів. Організатори та спонсори події – засновники проекту Є-data та сервісу "Пошуково-аналітична система .007".

"Конкурс "Є-Розслідування", який Міністерство фінансів проводить разом із проектом Є-data, сприяє тому, щоб портал e-Data.gov.ua виконував свою соціальну роль, – зазначає Перший заступник Міністра фінансів України, Оксана Маркарова. – Саме журналісти та громадські активісти є тими людьми, які допомагають нам це робити. Ми відкриваємо дані, надаємо сервіси на базі відкритих даних, а вони надають змісту цим сухим цифрам і наборам великих даних. На перший конкурс було подано лише 20 робіт. З того часу їхня кількість зросла більш ніж у 2,5 раза".

Під час проведення конкурсу на адресу оргкомітету були надіслані роботи з Києва, Харкова, Одеси, Черкас, Вінниці, Кропивницького, Трускавця та інших міст України. Матеріали викликали суттєвий резонанс у місцевих громадах. Багато з них розкривають схеми обходу прозорих процедур публічних закупівель, які використовує місцева влада, аби сховати незаконні способи збагачення.

Завдяки публікаціям вдається прискорити завершення довгобудів та запобігти укладанню додаткових угод із підозрілими підприємствами. Також матеріали журналістів примушували розпорядників бюджетних коштів зареєструватися на сайті e-Data.gov.ua та почати звітування щодо бюджетних витрат, зазначили організатори.

Другие новости