ПоддержатьУкраїнська

Журналіст "СтопКору" взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

StopCor
StopCor

StopCor

Журналіст 'СтопКору' взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

Журналіст «СтопКору» Артем Лагутенко взяв участь в ролі тренера у семінарі в рамках запуску проекту WikiInvestigation. «СтопКор» – один із головних партнерів антикорупційної ініціативи. Захід відбувся у Дніпрі. Подробиці розповів сам журналіст-розслідувач.

«Тренінг у Дніпрі. Це четверте місто, де запускається проект WikiInvestigatoin. Раніше були Харків, Одеса і Житомир. Попереду – Чернівці.

У рамках дводенного тренінгу ми обговорювали з учасниками структуру та методи громадських антикорупційних розслідувань. Ці тренінги дуже важливі... Адже з тією базою знань, яку ми підготували, майбутнім громадським детективам доведеться вести розслідування на Інтернет-платформі WikiInvestigatoin.

Журналіст ''СтопКору'' взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

До речі, у проекті WikiInvestigatoin вже вийшли три розслідування. І судячи з їхньої якості, майбутня платформа має всі перспективи стати майданчиком для свідомого українського суспільства», – розповів журналіст «СтопКору» Артем Лагутенко.

Нагадаємо, новий проект IDF – WikiInvestigation – це он-лайн-ресурс, де кожен громадянин зможе розмістити факти про корупцію. Команда ГО «Стоп корупції» виступила партнером проекту. Подробиці ініціативи у соцмережі виклав координатор «СтопКору» Роман Бочкала.

Журналіст ''СтопКору'' взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

«Ідея у нас – ух... корупціонерам не позаздриш. Усі знають Вікіпедію. А скоро дізнаються про WikiInvestigation – проект IDF за підтримки ЄС. «Стоп корупції» – партнер цього проекту. Йдеться про створення онлайн-ресурсу, на якому кожен зможе розмістити відомі йому факти корупції. Наприклад, мій сусід чиновник. І він живе не на зарплату. Я зайшов в його е-декларацію і хм... не знайшов Лексус, в який той щоранку сідає. Я, звісно, можу написати про це у своєму фб. Проте мало хто прочитає, тому що я не суперпопулярний блогер. А от сусід точно побачить. І буде мститись. Наявність єдиної потужної платформи гарантує широку аудиторію і конфіденційність. Ядром проекту стануть громадські детективи. На першому етапі буде створено п’ять територіальних центрів – у Чернівцях, Житомирі, Харкові, Одесі та Дніпрі. У результаті очікуємо, що «сітка» розростеться до масштабів країни.

Адже детектив живе у кожному з нас. Звісно, є маса вузьких питань.

Робота з платформою повинна бути простою та зручною. Тоді нею будуть користуватись навіть бабусі. Законні рамки такої діяльності. Як відсіювати шлак та фейк? Щоб база не стала помийкою. Потрібна модерація та фактчекінг. Але без цензури. І так, деякі важливі та дійсно правдиві речі просто неможливо підтвердити звичайним людям. Для цього потрібні правоохоронні органи.

Власне, одне із завдань проекту – стимулювати реальних детективів перевіряти гіпотези детективів громадських. Ще одне завдання – досягти синергії від спільних зусиль активістів та журналістів. За задумом найцікавіші кейси, розроблені детективами від громадськості, повинні слугувати основою сюжетів-розслідувань. Моїм колегами по цеху залишиться лише показати зібраний фактаж. Як вам така ідея? Прошу висловлюватись у коментарях. Ну і хто готовий брати участь, пишіть в особисті. Ми шукаємо таланти», – написав координатор «СтопКору» Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

Журналіст ''СтопКору'' взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

Нагадаємо, команда «Стоп корупції» стала ключовим партнером нової онлайн-платформи розслідувань WikiInvestigation.

Платформа націлена на допомогу у проведенні колективних та громадських розслідувань шляхом загальних зусиль медіа (журналістів-розслідувачів) та громадських активістів. Детально про нову ініціативу розповіли у «Стоп корупції».

«За допомогою платформи відбувається колаборація. Суб'єкти вносять інформацію до баз даних платформи, формуються кейси розслідування, які можуть стати публічними. Саме люди вирішують резонанс для громади та оцінюють такі кейси. Наступним кроком можуть бути журналістські розслідування.

Основними суб'єктами цієї платформи стануть журналісти, розслідувачі та громадськість.

Партнерами стали Європейський Союз, Фонд інновації та розвитку (Innovation and Development Fond) та Інститут прикладних гуманітарних досліджень. Ключовим партнером стала громадська організація «Стоп корупції».

Журналіст ''СтопКору'' взяв участь у семінарі в рамках запуску антикорупційного проекту WikiInvestigation

Учасниками платформу стануть кримінальна поліція, представники соціальної, екологічної, освітньої сфери та охорони здоров'я», – розповіли у «Стоп корупції».

«Відкриття онлайн-платформи WikiInvestigation – знакова подія для України з перспективою впровадження в країнах Європейського Союзу. Треба зазначити, що вперше в світі розроблений ресурс для громадянських розслідувань і впроваджується він саме в Україні за допомогою «Стоп корупції».

«Перемогти корупцію можна завдяки створенню незалежного механізму, який працюватиме окремо та прозоро», – зазначив засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе.

Георгій Вашадзе також виокремив важливу роль регіональних осередків «Стоп корупції» у функціонуванні платформи.

Наразі це вже 5 регіонів зі всієї України, а саме Чернівці, Житомир, Дніпро, Харків та Одеса. Взагалі, за задумом ініціаторів, результатами діяльності платформи будуть розслідування, кримінальні провадження та майбутні зміни в законодавстві.

«Важливо зосередитись на ефективності та резонансі розслідувань, що будуть результатом діяльності платформи.

«Важливо показати, що реальна влада – це люди та громадськість», – прокоментував директор Проекту Роман Яковлєв.

Другие новости