ПоддержатьУкраїнська

Масове отруєння дітей в оздоровчому таборі "Маяк" – названо причину

StopCor
StopCor

StopCor

Масове отруєння дітей в оздоровчому таборі 'Маяк' – названо причину

Причиною отруєння дітей у закладі оздоровлення та відпочинку "Маяк", що на Запоріжжі, стала кишкова паличка. Про це повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби, пише УНН

У службі нагадали, що 15 червня поточного року до регіонального управління Держпродспоживслужби зі скаргами на погіршення стану здоров’я звернулося 62 дитини та 5 дорослих осіб. Усі скаржники на той момент відпочивали у таборі "Маяк" (с. Вільно-Андріївка).

У той же день медпрацівники оглянули всіх відпочиваючих оздоровчого закладу, включно з обслуговуючим персоналом. Стан оглянутих був оцінений як легкий та такий, що не потребує госпіталізації, додали у Держпродспоживслужбі.

"У таборі запроваджені протиепідемічні обмежувальні заходи. Люди, які контактували із хворими, перебувають під медичним наглядом, в закладі на постійній основі працює 2 лікарі та 5 медичних сестер", – розповіли у службі.

Разом з цим, спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області вирішили провести розслідування випадків масового звернення дітей табору за медичною допомогою.

"За результатами лабораторних досліджень, проведених випробувальним центром Запорізької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, у 3-х змивах з об’єктів навколишнього середовища та 8 пробах готових страв виділено бактерії групи кишкової палички", – розповіли у Держпродспоживслужбі, додавши, що пропозиції щодо усунення виявлених порушень скеровані на адресу директора дитячого табору.

"Про ситуацію, що склалася, поінформовано Головне управління Національної поліції в Запорізькій області, заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації, директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації. Проведення протиепідемічних заходів триває", – резюмували у Держпродспоживслужбі.

Зауважимо, у ВР вимагають перевірити табори відпочинку на Запоріжжі.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, спалахи масових отруєнь в оздоровчих таборах у Запорізькій області вже стали системними й аж ніяк не схожі на фатальний збіг обставин.

"15 червня в оздоровчому таборі "Маяк" (Запорізька область) одразу 40 дітей та 4 вихователі відчули погіршення самопочуття. Причиною отруєння називають харчові продукти.

Нагадаю, що минулого року та ж Запорізька область стала епіцентром масових отруєнь відпочивальників. Тоді захворіли діти у таборі "Лазурний" (Бердянськ). Також трапився летальний випадок в оздоровчому таборі "Факел" (Бердянськ).

Вважаю, що така системність порушень на дитячих курортах регіону не може бути ані випадковістю, ані фатальним збігом обставин", – написав нардеп.

Є всі причини вважати, що керівництво регіону не виконує своїх обов’язків належним чином, піддаючи ризику життя наймолодших, додав Тригубенко.

Другие новости