ПоддержатьУкраїнська

Журналісти показали ситуацію навколо Горлівки й Донецька (КАРТА)

StopCor
StopCor

StopCor

Журналісти показали ситуацію навколо Горлівки й Донецька (КАРТА)

Вогняне коло навколо так званої "столиці" так званої "ДНР" потроху стискається, але…

Журналісти продовжують відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції, пише Depo.ua. Останніми днями неможливо не звернути увагу на ситуацію довкола Горлівки та Донецька – найбільших міст, які перебувають під контролем бойовиків безпосередньо поблизу лінії розмежування.

Події на цьому напрямку почали загострюватись наприкінці останньої зими. В ніч з 22 на 23 лютого на ділянці ДАП – Спартак – ЯБП вже велись запеклі бої, в процесі яких тут були пущені в дію не лише стрілецька зброя та міномети, але й артилерія і навіть бронетехніка. Тоді терористам вдалося відстояти свої територіальні позиції, хоч вони й зазнали втрат у живій силі.

Пізніше, 28 лютого та 1 березня, бої тут відновились, причому настільки гучні, що відголос їх було чути аж у Макіївці. Повідомлялось, що важка артилерія змінювалась мінометами та стрілецькою зброєю (крупнокаліберні кулемети, зокрема, було чути), ті у свою чергу змінювались бронетехнікою, а коли наче все стихало – за роботу брались снайпери.

Цього разу дуже гаряче поблизу Донецька було у другій половині дня 7 березня. Соцмережі розривались від інформації про вибухи в межах даних міст, а також про бої на їх околицях. Але ближче до півночі 8 березня все стихло – лише час від часу фіксували поодинокі "бахи".

Журналісти показали ситуацію навколо Горлівки й Донецька (КАРТА)

Однак, вже зранку 8 березня жителі Донецька почали писати у соцмережах звиклі для останнього часу речі: "Донецьк. Київський район. На вулиці добре чути залпи зі сторони Макіївки", "Донецьк, почали грюкати з південної сторони", "Чітко чути, як запускають зі сторони Оленівки, а лягають ближче до нас", і так далі. Тут варто зазначити. Що Оленівка і Макіївка – підконтрольні бойовикам міста.

Очевидно, терористи прагнуть, користуючись нагодою, зайвий раз очорнити українську армію в очах жителів Донецька. Але, судячи з усього, не дуже це їм і вдається.

Місцеві жителі за характером воронок у землі навчились розрізняти напрямок прильоту снаряду і не соромлячись, відкритим текстом пишуть про те, що Донецьк обстрілюють переважно зі Сходу і Півдня.

Журналісти показали ситуацію навколо Горлівки й Донецька (КАРТА)

Не менш гаряче було в ці дні й навколо Горлівки. Однак, якщо раніше бойові дії точилися лише на півночі міста, то цього разу зіткнення й артилерійська перестрілка зафіксовані одночасно на північній, північно-західній та південно-західній околицях.

"Дуже гучно. Будинок ходуном ходить" – писали жителі даного району в соцмережах. Крім цього зафіксовано бої в районі Широкої Балки й траси на Донецьк, аж до Ясинуватського блокпоста (ЯБП).

Судячи з усього, в даному районі лінії фронту настільки гаряче, що бойовики втікають звідти на територію України прямо у військовій формі. Так 7 березня співробітники СБУ спільно з військовослужбовцями затримали бойовика терористичної організації "ДНР" біля окупованої Горлівки після перетину ним лінії розмежування.

Журналісти показали ситуацію навколо Горлівки й Донецька (КАРТА)

Взагалі, до недавнього часу основні події війни на Донбасі якось обходили Горлівку стороною. Хоча, під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року українська розвідка і повідомляли, що їм безперешкодно вдається дійти до центру міста і що воно майже не охороняється командування ЗСУ так і не наважилось на штурм і зачистку.

Зараз же ситуація дещо змінилась. 5 лютого цього року надійшла інформація про те, що в Горлівку і Донецьк прибуло понад 700 бойовиків і російських найманців.

"Комунальним службам Горлівки надійшла вказівка перевірити бомбосховища, запаси палива та підготувати електрогенератори" – писав нардеп і керівник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук днем пізніше.

Очевидно, що терористи навсправжки побоювались українського вторгнення, однак і цього разу активних дій з боку ЗСУ не послідувало. Хоча, не можна не відмітити бої по периметру міста, однак вони мають чітко-виражений позиційний характер і не передбачають просування української армії в місто.

Скидається на те, що такою є політична воля верховного головнокомандувача. Адже днями радник президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков озвучив думку, що військовий механізм звільнення відсутній і єдиний метод вирішення конфлікту на Донбасі – політико-дипломатичний. Тому що для того, щоб зачистити Донецьк, на його думку, місто потрібно методично знищувати, а такий наказ президент дати не готовий, оскільки загинуть сотні тисяч мирних жителів.

Другие новости