ПоддержатьУкраїнська

«Злив» інформації податкової служби - на Житомирщині працівника  ДПС затримали «на гарячому» 

StopCor
StopCor

StopCor

«Злив» інформації податкової служби - на Житомирщині працівника  ДПС затримали «на гарячому» 

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, затримали головного державного ревізора-інспектора Житомирського відділу ГУ ДПС у Житомирській області під час збуту інформації.

За попередньою інформацією, податківець систематично збував інформацію, яка міститься в автоматизованій системі даних державної податкової служби «Податковий блок», яка відповідно до законодавства є захищеною автоматизованою системою.

5 жовтня 2020 року посадовця було затримано в порядку статті 208 КПК України під час збуту інформації за 5000 гривень. Слідчі провели кілька обшуків за місцем роботи та проживання затриманого. 

Наразі вирішується питання щодо повідомлення службовій особі про підозру та обрання запобіжного заходу.

Попередня кваліфікація: несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, а також  несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчинені повторно (ч. 1 ст. 361-2 та ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Житомирській області.

Другие новости