ПоддержатьУкраїнська

Норвегія вводить обов’язкове тестування на COVID-19 для мандрівників

StopCor
StopCor

StopCor

Норвегія вводить обов’язкове тестування на COVID-19 для мандрівників

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті уряду Норвегії.

Згідно з правилами, тест має бути здійснений якомога скоріше, але не пізніше ніж за добу після прибуття до країни. При цьому мандрівники мають в’їздити до Норвегії через прикордонні пункти з наявними станціями тестування. Тестування буде безкоштовним для мандрівників.

Нові правила не вимагають тестування для дітей віком до 12 років. Також воно не є обов’язковим для осіб, котрі виконують суспільно важливі функції, дипломатів та водіїв транспортних засобів далекого прямування.

За можливості тестування має проводитись одразу в пункті прибуття мандрівника. У разі відсутності такої можливості людина має сама сконтактувати з муніципалітетом чи лабораторним центром, щоб замовити тестування.

Нові карантинні обмеження переглядатимуть раз на чотири тижні.

"Зараз нас надзвичайно непокоять імпортовані випадки інфекції. Ми стурбовані спалахами нових мутованих варіантів вірусу, що можуть бути більш заразними, а також тим, що багато хто повернеться до Норвегії після Різдва з країн з набагато вищим рівнем поширення хвороби, ніж у нас", – зазначила голова уряду Норвегії Ерна Сульберг.

Міністр охорони здоров'я Норвегії Бент Гойє також висловив занепокоєння тим, що новий штам може поширюватись швидше.

"Існує висока ймовірність того, що мутація може також потрапити до Норвегії з інших країн, окрім Великої Британії. Вимога про обов'язкове тестування є доповненням до заходів, які ми вже впровадили", – зауважив урядовець.

Як повідомлялося, раніше у Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який назвали VOC 202012/01. Згідно з даними досліджень, він на 50-74% небезпечніший, аніж вірус SARS-CoV-2, що викликає хворобу COVID-19. Після того новий вид вірусу почали фіксувати у все більшій кількості інших держав світу.

Багато країн припинили авіасполучення з Великою Британією, щоб убезпечити себе від нового штаму коронавірусу. Втім, VOC 202012/01 вже зафіксовано у багатьох країнах.

Фото:  GETTY

Джерело: Укрінформ

Другие новости