ПоддержатьУкраїнська

Ракету, розроблену українцями запустили із США в космос (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

Ракету, розроблену українцями запустили із США в космос (фото)

На острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) запустили американську ракету-носій «Антарес», створену у співпраці з дніпровським КБ «Південний». Вона вивела в космос завантажений транспортний корабель, який доставить необхідне для експериментів обладнання - мобільну лабораторію і космічну теплицю. Запуск ракети контролювали наукові співробітники з Дніпра.

Ракету, розроблену українцями запустили із США в космос (фото)

Конструкторське бюро «Южное» брало участь в розробці основної конструкції ракети першого ступеня. Крім цього, співробітники контролювали процеси запуску в режимі реального часу дистанційно, з території бюро.

Ракету, розроблену українцями запустили із США в космос (фото)

Запуск стартував о 22:21 за київським часом (15:21 за північноамериканським) з Центру космічних польотів - вперше в 2020 році. Ракета «Антарес» складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля Cygnus. Основні завдання, які стоять перед кораблем:

- Доставка на МКС мобільної лабораторії SpaceLab з вирощування тканин і клітин, яка надасть дослідникам швидкодіючу і високопродуктивну платформу для проведення складних біологічних експериментів в умовах космосу. Такі експерименти мають вирішальне значення для визначення того, як мікрогравітація впливає на фізіологію людини.

- Доставка на МКС космічної теплиці Plant Habitat-02, в якій будуть вирощувати редьку в якості експериментальної рослини. Здатність надійно вирощувати в космосі поживні продовольчі культури матиме вирішальне значення для вивчення NASA можливостей майбутніх польотів на Місяць і Марс.

- Проведення дослідження The Spacecraft Fire Experiment-IV (Saffire-IV). Після того, як космічний буксир Cygnus покине МКС буде виконано ряд експериментів з вивчення розвитку і зростання займання, впливу високих температур на різні матеріали в умовах космосу. Дані експерименти допоможуть в розробці вогнестійких матеріалів і створенні протипожежних заходів.

Про це повідомляє КБ «Южное» у Facebook .

Другие новости