ПоддержатьУкраїнська

Що такого розслідувала болгарська журналістка, яку зґвалтували і жорстоко вбили

StopCor
StopCor

StopCor

Що такого розслідувала болгарська журналістка, яку зґвалтували і жорстоко вбили

Жінка розслідувала справи, у яких могли бути викриті фінансові махінації людей з найвищого керівництва Болгарії.

Про це інформує “УНІАН”.

Виявилось, що останньою темою, над якою працювала журналістка, був так званий GPGate – скандал навколо розкрадання коштів з фондів ЄС.

Йдеться, серед іншого, про фінансовані ЄС проекти будівництва об’єктів інфраструктури, на яких заробляли кошти консалтингові фірми. Компанія GP Group була однією з таких фірм, і на прикладі її документації було викрито схему розкрадання коштів.

Що такого розслідувала болгарська журналістка, яку зґвалтували і жорстоко вбили

За даними розслідування, до махінацій можуть бути причетні люди з найвищого керівництва держави, включно з прем’єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також фігурує ім’я голови болгарської "дочки" "Лукойла" Валентина Златева. Канал TVN, де працювала Марінова, був єдиним у країні каналом, який висвітлював цей скандал. У Болгарії ним також займався вебсайт журналістських розслідувань Bivol. Розслідування велося в рамках фінансованого Євросоюзом проекту журналістських розслідувань щодо шахрайства з коштами ЄС у Болгарії та Румунії. Його результати планувалося передати в Управління ЄС з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).

Нагадаємо, що 7 жовтня у болгарському місті Русе вбили адміністративного директора та ведучу регіонального каналу TVN Вікторію Марінову, що розслідувала махінації з коштами фондів ЄС.

Як повідомив заступник голови поліції Іліан Єнчев, тіло 30-річної жінки виявив місцевий мешканець у зеленій зоні поблизу Дунаю. Речі жертви було знайдено за кілька метрів від тіла. Неподалік був також припаркований її автомобіль. Смерть жінки, як повідомляється, настала в результаті удару в голову та задушення. Також, слідчі допускають, що жінку зґвалтували. Місцеві криміналісти стверджують, що не пам’ятають у Русе настільки жорстокого вбивства.

Поліція наразі відпрацьовує декілька версій щодо причин злочину. Одна з них – вбивство через професійну діяльність Марінової.

Читайте також: “Громадянка Сирії просить притулку в Україні: жінка побоюється за своє життя в Росії”.

Другие новости