ПоддержатьУкраїнська

Скандал по-естонські: президентка закликає звільнити голову МВС після його провокативної промови 

StopCor
StopCor

StopCor

Скандал по-естонські: президентка закликає звільнити голову МВС після його провокативної промови 

Голова Естонії Керсті Кальюлайд просить прем’єр-міністра Юрі Ратаса посприяти у відправленні у відставку Міністра внутрішніх справ Марта Хельме. Відомо, що він виступив з критичною промовою стосовно прем’єр-міністра Фінляндії Санни Марін.

“Я попросила прем’єр-міністра зважити можливість звільнити міністра внутрішніх справ з посади. Неможливо одночасно бути приватною особою або головою партії і в той же час не зважати на те, що твої слова демонструють позицію уряду. На сьогоднішній день це позиція , виражена членом уряду Естонської Республіки, саме так її і слід розглядати”,— зазначила вона.

Кальюлайд додала, що Ратас “не сприйняв це всерйоз”.

Раніше в понеділок лідер Партії реформ Кая Каллас заявила, що якщо прем’єр-міністр Юрі Ратас до кінця дня не відправить у відставку Марта Хельме, її політична сила ініціює стосовно голови МВС вотум недовіри в парламенті.

Також, як повідомляли ЗМІ, міністр внутрішніх справ та член EKRE Март Хельме заявив, що просить вибачення у фінського прем’єр-міністра Санні Марін. Хельме заявив, що його слова були принизливими, а схвальними.

Їх можна інтерпретувати, як визнання, що навіть з низького соціального рівня можна піднятися до високої політики. Якщо хтось це неправильно зрозумів, завдяки акцентам естонських журналістів, то я хочу сказати, що прошу вибачення у прем’єр-міністра Фінляндії, якщо це непорозуміння подіяло і в Фінляндії”,— прокоментував Хельме. 

Додамо, що напередодні, міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме в передачі “Räägime asjast” на комерційній радіостанції TRE Raadio сказав: “Я в зв’язку з цим нагадав би слова Володимира Ульянова-Леніна про те, що будь-яка куховарка може стати міністром, або як він там висловився. А ось тут ми якраз і бачимо, як продавчиня піднялася до прем’єр-міністра, а також як деякі інші вуличні активісти і неосвічені люди також вибилися в члени уряду”.

Про це президентка Естонії заявила в інтерв’ю газеті Postimees в понеділок, передає УНН.

Другие новости