ПоддержатьУкраїнська

У Порошенка розповіли про "міфи" стосовно автокефалії української церкви

StopCor
StopCor

StopCor

У Порошенка розповіли про 'міфи' стосовно автокефалії української церкви

Угода про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом передбачає те, що Вселенська патріархія сприяє тому, що українська церква буде визнана іншими православними церквами. 

Про це повідомив заступник голови адміністрації президента України Ростислав Павленко, передає Depo.ua.

"Всі ті міфи, практично всі ті "вкиди", які були впродовж останнього часу, фактом підписання цієї угоди (про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом – ред.) спростовуються. Перш за все щодо того, чи буде це незалежна церква, чи буде це якась форма підпорядкування Вселенській патріархії. Є чітка фіксація того, що йдеться про незалежну церкву, автокефальну церкву, яка отримає своє місце в диптиху, тобто в порядку згадування православних церков, як, власне, незалежна церква", – пояснив він.

Павленко наголосив, що всі необхідні процедури та питання нині вирішуються в процесі підготовки до Собору українських єпископів, оскільки "це вже внутрішньоцерковні стосунки".

"Так само часто доводиться чути, що нібито в інших помісних церквах є несприйняття факту створення незалежної української церкви. Це не так", – додав чиновник.

Він підкреслив, що Адміністрація президента незабаром оприлюднить угоду з Константинополем, і що це жодним чином не суперечить законам України.

Нагадаємо, 3 листопада президент України Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Другие новости