ПоддержатьУкраїнська

Донорська кров в Україні може бути заражена ВІЛ/СНІДом та гепатитом – нардеп

StopCor
StopCor

StopCor

Донорська кров в Україні може бути заражена ВІЛ/СНІДом та гепатитом – нардеп

Нардеп Ольга Богомолець попередила, що донорська кров в Україні може бути заражена ВІЛ/СНІДом, гепатитом та іншими вірусами. За її словами, завдяки "реформаторам" з МОЗ українцям продовжують переливати небезпечну кров. 

Новину передає "Преса України".

6 червня радник Президента з гуманітарних питань Ольга Богомолець заявила про ненадійність процедури переливання крові в Україні. На своїй сторінці у соцмережі народна обраниця зазначила, що щороку тисячам пацієнтів переливають кров зі СНІДом, гепатитом В та С, туберкульозом та сифілісом.

"Сьогодні донорська кров в Україні у 60 разів частіше, ніж у країнах ЄС, є непридатною через наявність в ній вірусів. Дуже часто вона потрапляє до здорових людей та сприяє поширенню смертельно небезпечних інфекцій", – зазначила депутат ВРУ.

За її словами, далеко не всі центри крові в Україні використовують ПЦР-діагностику для контролю цієї ситуації.  Зокрема, у 392 спеціалізованих відділеннях близько 44% обсягу заготівлі донорської крові – було проведено в неналежних умовах та без контролю за безпекою та якістю. Богомолець пояснила, що в Україні у донорській крові шукають не віруси, а антитіла до них.

"Проте антитіла до ВІЛ та гепатиту можуть з’являтися лише через півроку і більше після зараження. Таким чином хвора людина може прийти і здати кров, але антитіла в ній не знайдуть", – зазначила вона.

Богомолець також зазначила, що причин, чому в Україні склалась така ситуація, дві. Перша – це інститут платного донорства, коли донорам платять за кров. Так, для неблагополучних верств населення, наркоманів чи алкоголіків, це можливість заробити. За її словами, в країні досі немає єдиного Державного реєстру донорів, тому хворі люди законно здають кров і на цьому заробляють.

"Друга причина – у фактичному розвалі Служби крові та повному саботажі МОЗом виконання зобов’язань в рамках угоди про асоціацію з ЄС щодо створення сучасної, ефективної та безпечної системи крові в Україні", – наголосила Богомолець.

Підсумовуючи, вона зазначила, що завдання щодо створення ефективної системи крові в Україні МОЗ постійно провалює, починаючи з 2015 року. Зокрема, завдяки "реформаторам". Зауважимо, Богомолець заявила, що депутати ВРУ вирішили не фінансувати сектор медицини у 2019 та 2021 році.

Другие новости